Rusza 12. sezon liczeń MPPL
10 kwietnia 2011
20 lat OTOP na Waszych zdjęciach
12 kwietnia 2011
Pokaż wszystkie
Laur „Najlepszym z Najlepszych” dla Małgorzaty Górskiej

Małgorzata Górska z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków została wyróżniona laurem „Najlepszym z Najlepszych”. Nagrodę przyznaje Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego w uznaniu zasług dla promocji regionu w kraju i na świecie.

Małgorzata Górska jest laureatką Nagrody Goldmanów (zwanej ekologicznym Noblem) wręczonej jej w roku 2010 za rolę, jaką odegrała w kampanii na rzecz uratowania Doliny Rospudy i zmiany przebiegu międzynarodowej trasy Via Baltica.

Gala, na której wręczano laury „Najlepszym z Najlepszych”, odbyła się 7 kwietnia br. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Małgorzata Górska, z powodu obowiązków służbowych, nie mogła wziąć w niej udziału. W przesłanym do organizatorów liście podziękowała za wyróżnienie, które odbiera jako bardzo pozytywny przykład docenienia przez władze samorządowe działań na rzecz ochrony przyrody. Nagrodę dedykowała wszystkim organizacjom i osobom prywatnym, które – często społecznie – troszczą się o zachowanie naturalnego piękna Warmii i Mazur (wymieniono m.in. Fundację Albatros, stowarzyszenie Sadyba oraz stowarzyszenie Ręka Dzieło).

Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, zachwycający m.in. stanem zachowania dzikiej przyrody. Wiele środowisk, w tym Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, od wielu lat postuluje objęcie najcenniejszej części tego obszaru ochroną w formie Mazurskiego Parku Narodowego. Szanse na spełnienie tego marzenia wzrosną, jeśli Sejm zmieni ustawę o ochronie przyrody zgodnie z postulatami kampanii „Oddajcie parki narodowi”. Swoimi podpisami poparło ją ćwierć miliona Polaków.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl