Geolokatory pomogą chronić wodniczkę?
13 czerwca 2011
Geolokatory ukraińskich wodniczek odzyskane
16 czerwca 2011
Pokaż wszystkie
Dzięki Wam konik ma imię!

W internetowym głosowaniu członkowie i sympatycy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków wybrali imię dla ogierka, który w połowie maja przyszedł na świat w społecznym rezerwacie OTOP „Karsiborska Kępa”. Będzie nosił dumne imię Gallinago.

Matką ogierka jest klacz Gabona, co zdecydowało, że nowo urodzone źrebię musiało otrzymać imię na literę G. W sondzie opublikowanej na profilu OTOP na Facebooku można było oddać głos na jedną z sześciu propozycji.  W głosowaniu wzięło udział 85 osób – 32% poparcia zdobył Gallinago. 26% uczestników ankiety poparło Grusa, a na trzecim miejscu  uplasował się Grzywacz (13%). Zwycięska propozycja to łacińskie słowo oznaczające kszyka – ptaka z rodziny bekasowatych, który jest jednym ze skrzydlatych mieszkańców Karsiborskiej Kępy.

Wśród osób, które oddały swój głos na Gallinago, wylosowana została przypinka z wodniczką – jednym z najcenniejszych gatunków spotykanych w rezerwacie OTOP. Przypinka trafi do Justyny Łucji Spruth- serdecznie gratulujemy.

W stadzie koników z Karsiborskiej Kępy są jeszcze dwa zwierzęta, które czekają na nowe imię – ogierek urodzony przez Nutkę i klaczka urodzona przez Kretę.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie od dzisiaj można brać udział w kolejnej sondzie.

Także w tym przypadku czekają 2 przypinki (po jednej w każdym głosowaniu). Na Wasze głosy czekamy do 28 czerwca.

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl