Jesienny konkurs dla członków OTOP
21 września 2012
OTOP poleca "Sekrety ptaków"
1 października 2012
Pokaż wszystkie
Weź udział w Europejskich Dniach Ptaków 2012

Europejskie Dni Ptaków to coroczna impreza, podczas której ornitolodzy zapraszają do wspólnego liczenia i obserwowania ptaków. Pierwszy weekend października (w tym roku to 6. i 7. dzień miesiąca) to czas, kiedy trwa wielka jesienna migracja milionów ptaków z terenów lęgowych na zimowiska.

W Europejskich Dniach Ptaków może wziąć udział każdy, niezależnie od stopnia zainteresowania czy znajomości ptaków. Wystarczy 6 lub 7 października przez dowolnie wybrany czas i w dowolnie wybranym miejscu obserwować ptaki, a potem wypełnić formularz obserwacyjny, który od 5 października (wieczorem) będzie dostępny na stronie www.otop.org.pl. Można obserwować indywidualnie lub wziąć udział w jednej z kilkudziesięciu wycieczek ornitologicznych, organizowanych w całej Polsce przez wolontariuszy OTOP. ZOBACZ LISTĘ WYCIECZEK.

Oprócz karty obserwacyjnej, którą będzie można wypełnić do 14 października, zachęcamy do przekazania informacji o trzech najliczniej obserwowanych gatunkach już w czasie EDP. Te dane, przekazane za pośrednictwem formularza online (dostępnego od 5 października wieczorem na www.otop.org.pl) lub SMS-a pod numer 508 065 029 do godziny 15.00 w niedzielę 7 października, zostaną uwzględnione w raporcie europejskim, który zostanie opublikowany już następnego dnia, czyli w poniedziałek 8 października. 

Poza wycieczkami zapraszamy również na inne wydarzenia towrzyszące Europejskim Dniom Ptaków. Pełen program znajduje się TUTAJ

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl