Światowy Dzień Mokradeł | 2 lutego 2018
2 lutego 2018
Praca w OTOP | Kierownik rezerwatów zachodniopomorskich
16 lutego 2018
Pokaż wszystkie
Podaruj nam 1 % | OTOP Junior liczy na Twoje wsparcie
Od 27 lat Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków chroni ptaki, liczy je, monitoruje i zapewnia jak najlepsze warunki do życia. Wychodzimy z założenia, że nasze działania mają sens nie tylko wtedy, gdy przynoszą wymierne korzyści naturze, ale także, gdy o nich mówimy. Dlatego tak ważną częścią naszej działalności jest edukacja.

10 lat temu stworzyliśmy stronę przeznaczoną dla najmłodszych pasjonatów – OTOP Junior. Jest to miejsce, dzięki któremu dzieci i młodzież nie tylko poznają barwny i interesujący świat ptaków, ich zwyczaje, zachowania, cykl życia czy poszczególne gatunki, ale mogą także dzielić się swoimi ptasimi obserwacjami i wiedzą, dyskutować, zadawać pytania oraz poszukiwać odpowiedzi, a także poznać innych miłośników przyrody.

Najważniejsza jest pasja! fot. Katarzyna Groblewska

Na stronie OTOP Junior podpowiadamy także, co możemy wspólnie zrobić dla ptaków, jak je chronić i pomagać na co dzień.  Jednym słowem – staramy się kształtować wrażliwość przyrodniczą i ekologiczną młodego człowieka. To bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie, a dzięki jego realizacji – mamy wpływ na budowanie świadomego i odpowiedzialnego społeczeństwa, troszczącego się o los naszej planety i jej zasoby naturalne. Przywołując „ptasie” przysłowie – czym skorupka za młodu nasiąknie…

Muchołówka żałobna, fot. Jadwiga Moczarska

Spraw razem z nami, by strona OTOP Junior była nowoczesna, atrakcyjna i przyciągająca młodych ptakolubów. Naszym marzeniem jest dać stronie nowe życie, zgodne z najbardziej wymagającymi trendami w świecie internetu i dopasowane do potrzeb najmłodszego użytkownika. Aby to zrobić – potrzebujemy Waszego wsparcia!

Tegoroczna zbiórka 1 % podatku będzie przeznaczona na zaprojektowanie nowego wyglądu, układu treści i funkcjonalności strony OTOP Junior.

Aby przekazać nam swój 1 %  – wpisz nasze dane w zeznanie podatkowe lub skorzystaj z programu, dostępnego bezpłatnie na naszej stronie (możesz go pobrać lub rozliczyć się online):

https://otop.org.pl/wlacz-sie/wesprzyj-nasze-dzialania/przekaz-1/

Nasz KRS to: 0000015808

Ze wspomnień i komentarzy użytkowników portalu

Czas, jaki spędziłem na portalu OTOP Junior jako aktywny użytkownik, uważam za bezcenny. Zachęcam gorąco wszystkich do wstępowania w szeregi naszej społeczności ptakolubów. Warto poświęcić nieco więcej uwagi naszym skrzydlatym przyjaciołom, gdyż jak żadne inne zwierzęta towarzyszą nam wszędzie, o każdej porze roku. Jeśli tylko bliżej się im przyjrzymy – przekonamy się jak bardzo są piękne i mogą nas urzec.
Portalowi szczególnie zawdzięczam jeszcze jedną, bardzo cenną rzecz – nowe znajomości, z ludźmi
zarówno z mojej najbliższej okolicy, jak i całej Polski. (…)
Bardzo ważne jest, aby młodym chcącym działać i poszerzać swoją wiedzę – pomagać konsekwentnie w dążeniu do tego celu. Mnie pomógł w tym OTOP Junior.

Łukasz Wardecki, dawny „junior”, aktualnie ornitolog, obrączkarz, członek Warszawskiego Zespołu Obrączkarskiego TRIDACTYLUS

Strona OTOP Junior spełnia ogromnie ważną rolę w nowoczesnej edukacji, wiąże emocjonalnie, motywuje młodych ludzi do pracy nad sobą, uczy nie tylko inteligentnego przekazywania własnej wiedzy czy kompetencji, ale również wyrażania uczuć i myśli. Jak uważają psycholodzy, człowiek jest istotą bardziej emocjonalną niż intelektualną, dlatego wzbudzenie w młodych ludziach emocji, jest najlepszą drogą motywującą do zdobywania wiedzy, rozwijania zainteresowań czy kształcenia ustawicznego. OTOP Junior doskonale wpływa na rozwijanie inteligencji emocjonalnej uczniów i kompetencji kluczowych.

Ptaki naprawdę łączą ludzi, tak jak zresztą inne pasje. OTOP Junior pozwala odnaleźć się wielu młodym ludziom, którzy dzięki kontaktowi na forum nie czują się samotni i widzą sens w rozwijaniu swoich zainteresowań, doceniają wartość wiedzy, nauki i umiejętności. I być może zabawa na tym edukacyjnym portalu internetowym przyczyni się do otwarcia wrót wyższych przyrodniczych uczelni młodzieży, mieszkającej w miejscowościach nawet bardzo odległych od dużych ośrodków edukacyjnych.

Anna Kogut, współpracuje z portalem jako moderator, Z doświadczenia nauczyciela z pracy z portalem edukacyjnym OTOP Junior

Dołącz do newslettera OTOP

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl