Zakończył się VIII Rajd Ptasiarzy. 

Udział w nim wzięło 29 zespołów, które zaobserwowały 226 gatunków ptaków.

Zwycięzcą został zespół FZ EndoNature.pl, prowadzący obserwacje w woj. lubuskim i dowodzony przez Pawła Czechowskiego, który otrzyma lornetkę Countryman BGA HD 10×42 ufundowaną przez Opticron. Zespół otrzymuje także książki od Przyrodnicze.pl.

Członkowie drugiej i trzeciej ekipy w rankingu otrzymują od OTOP książkę pt. „Chrapiący ptak. Rodzinna podróż przez stulecie biologii” Bernda Heinricha.

1 FZ EndoNature.pl Paweł Czechowski , Marcin Bocheński , Olaf Ciebiera 3 157
2 RACHU-CIACHU! Wojciech Cichy , Wojciech Piecha , Dariusz Świtała , Michał Janosz , Robert Zbronski 5 155
3 DES ANTHUS ARII Wojciech Guzik , Piotr Guzik , Sebastian Watras 3 153

 

Dodatkowo odbyło się losowanie wśród wszystkich uczestników. Książkę od Przyrodnicze.pl wygrał Piotr Bulski.

Wylosowane zestawy do czyszczenia optyki Opticron otrzymali: Jakub Biecek, Dorota Charysz, Leszek Duduś, Artur Goławski, Piotr Guzik, Ewelina Hanyż, Michał Janosz, Mariusz Janowski, Grzegorz Kaczorowski, Aleksandra Kowalska, Paweł Kozanecki, Gabriela Kułakowska, Zbigniew Mazur, Krzysztof Paryś, Robert Skałuba, Jarosław Słowikowski, Katarzyna Stępniewska, Tomasz Świątek, Krystian Urbański, Sebastian Watras.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy bardzo za wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!

 


Rajd Ptasiarzy organizowany jest przez Jacka Betleję i jego sklep edredon.com.pl od 2009 roku. W tym roku OTOP po raz pierwszy ma przyjemność współorganizować to wydarzenie.

W tym roku VIII Rajd Ptasiarzy odbył się 7 maja.

Do przekazania obserwacji i podsumowania wyników Rajdu wykorzystaliśmy portal ornitho.pl oraz aplikację na smartfony: NaturaList.

 


Jak zgłosić się do Rajdu?

Rejestracja jest dwuetapowa. Pierwszy krok to zalogowanie na portalu http://rajdptasiarzy.pl/ korzystając z konta ornitho.pl. Po zalogowaniu uczestnik trafia do puli osób, które chcą wziąć udział w Rajdzie. Drugi krok to założenie własnego lub dołączenie do innego zespołu.

Jeśli nie posiadasz konta na ornitho możesz je założyć tu: http://www.ornitho.pl/index.php?m_id=61

Kapitan tworzy nowy zespół wpisując nazwę zespołu oraz wysyłając zaproszenia do potencjalnych członków. Może również dodać do zespołu osoby towarzyszące, które nie biorą jednak udziału w rajdzie.

Wszyscy uczestnicy muszą potwierdzić swój udział w rajdzie do północy 3 maja, poprzez przyjęcie zaproszenia od Kapitana zespołu na portalu http://rajdptasiarzy.pl/

 

Jak przekazać wyniki z Rajdu?

Lista rankingowa jest obliczana automatycznie, na podstawie wpisów umieszczonych na ornitho.pl przez Kapitana.

Kapitan może wpisać obserwacje w ciągu 24h od zakończenia Rajdu za pomocą portalu ornitho.pl lub zapisywać je na bieżąco, podczas trwania rajdu, przy użyciu urządzenia przenośnego (smartfon, tablet) z systemem Android oraz aplikacją NaturaList.

Kapitan i jego zespół decyduje z jaką dokładnością wpisuje wyniki Rajdu. W wersji minimalistycznej można wpisać tylko po jednym stwierdzeniu każdego gatunku, rekomendujemy jednak tworzenie pełnych list gatunków w każdej lokalizacji, aby przy okazji udziału w Rajdzie zbierać cenne dane awifaunistyczne (więcej o pełnych listach).

 

Jakie są nagrody?

Od Opticron dla zwycięskiego zespołu mamy lornetkę Countryman BGA HD 10×42, a dla 20 wylosowanych uczestników zestawy do czyszczenia optyki.

Przyrodnicze.pl przygotowało książki dla pierwszego zespołu i dla jednego wylosowanego uczestnika.

Na członków drugiego i trzeciego zespołu czekają książki „Chrapiący ptak” wydane pod patronatem OTOP przez Wydawnictwo Czarne.

 

Sponsorzy:      

Patronat Medialny: „Ptaki Polski”

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl