Pierwsze koniki polskie wprowadzono do rezerwatu Karsiborska Kępa w 2010 roku. Stado pasąc się na terenie rezerwatu pomaga nam chronić otwarte tereny Karsiborskiej Kępy przed zarastaniem przez trzcinę i inne wysokie rośliny.

Chcesz pomóc? Możesz przyczynić się do ochrony przyrody w rezerwacie Karsiborska Kępa.

Adoptuj konika!

Wybierz źrebaka i przekaż na jego utrzymanie 120 zł rocznie. Otrzymasz od nas pakiet informacji i zostaniesz Rodzicem Adopcyjnym. Środki przeznaczymy na zakup karmy i leków dla Twojego wybrańca.

A może będziesz chciał przyjechać Go zobaczyć? Zapraszamy!

 


Zobacz nasze źrebaki i zostań Rodzicem Adopcyjnym wybranego z nich!

Obecnie nasze stado powiększyło się aż o 8 źrebiąt i liczy 29 koników polskich. Poza źrebakami, mamy jeszcze 12 klaczy i 8 wałachów.

GĄGOŁ

ogierek, ur. 10.03.2015 (matka: Gavia)

To nieśmiały maminysynek, zdecydowanie woli nie angażować się uczuciowe relacje z innymi osobnikami swojego gatunku, samotnie realizuje swoje kaskaderskie zapędy.

 


KALANDRA

klaczka, ur. 13.03.2015 (matka: Kimba)

Wybitnie skromne w zachowaniu, grzeczne i milusińskie maleństwo. Uwielbia towarzystwo swoich rówieśników. Niestety nie potrafi walczyć o swoje racje.

 


KRAKWA

klaczka, ur. 14.03.2015 (matka: Kreta)

Niezwykle wścibska, towarzyska i zazdrosna o opiekuna. Potrafi rozstawiać całe stado po kątach, jeśli jest tylko szansa na zabawę z opiekunem. Urodzona przywódczyni stada. Autorka 99% incydentów w rezerwacie.

 


KROPIATKA

klaczka, ur. 15.03.2015 (matka: Kratka)

Ciekawska, ale rozważna. Nie podejmuje niepotrzebnego ryzyka w działaniach. Wybitny łakomczuch. Jej głównym atutem, który bardzo szybko się ujawnia, to zęby, badające tkanki miękkie opiekuna.

 


NURNIK

ogierek, ur. 27.03.2015 (matka: Nutka)

Prawdziwy zadziorny ogier-przodownik. Potrafi walczyć o pozycję w stadzie. Lubi jednak być kokietowany przez panny – wtedy z prawdziwego macho zmienia się w potulnego baranka.

 


GŁOWIENKA

klaczka, ur. 28.03.2015 (matka: Galina)

Bardzo mocno związana z mamą, unika pieszczot i jest nieśmiała. Wzorce zachowań czerpie od mamy i swej starszej siostry. Z usług innych osobników korzysta w ostateczności. Jej podstawowym celem życiowym jest raczej plaża – uwielbia leżeć brzuchem do góry.

 


KROGULEC

ogierek, ur. 03.04.2015 (matka: Kiara)

maluch ognisty barwą i charakterkiem. Aby ukryć swe słabości, często pręży się, przyjmując postawę zasługującą na miano zabójcy.

Wpłat dokonujemy na rachunek bankowy:

Nr rachunku: 95 1090 1841 0000 0001 1457 9706
Z dopiskiem: Adopcja koników + IMIĘ KONIKA

Darowiznę możesz też wpłacić za pomocą systemu PayPal

 

Krótka informacja o konikach polskich w rezerwacie Karsiborska Kępa

Koniki polskie w rezerwacie Karsiborska Kępa przez cały sezon przebywają na otwartych łąkach, rozlewiskach i trzcinowiskach. Na zimę spędzane są na tzw. działkę zimową, mieszczącą się w Karsiborze. Dokarmiane są wtedy sianem, słomą, marchwią i niegniecionym owsem. Zima to także czas na zabiegi zoohigieniczne: przeprowadzamy wówczas redukcję puszki kopytowej oraz odrobaczanie. Co roku wiosną czekamy na nowe źrebaki.

Więcej o rasie koników polskich…

Dołącz do newslettera OTOP

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl