OTOP zaprasza nad Biebrzę - OTOP
Nowy raport AwiBazy
8 sierpnia 2011
Wyniki konkursu MPPL
19 sierpnia 2011
Pokaż wszystkie
OTOP zaprasza nad Biebrzę

Obie imprezy organizowane są rokrocznie przez Biebrzański Park Narodowy. Zapraszamy do stoisk  OTOP, gdzie, oprócz materiałów promocyjnych i informacyjnych, przygotowaliśmy szereg atrakcji, także dla najmłodszych: gry i zabawy z nagrodami, konkursy plastyczne oraz quizy. Odwiedźcie nas całymi rodzinami!

Zostań naszym sympatyien na Facebooku i zaproś na to wydarzenie swoich znajomych!

20 sierpnia 2011 r. godz. 10.00 na Bagnie Ławki  – VI Mistrzostwa Europy i X Mistrzostwa Polski w koszeniu łąk bagiennych dla przyrody – „Biebrzańskie sianokosy”

Biebrzańskie sianokosy są jednym z najważniejszych wydarzeń lokalnych. Co roku w zawodach biorą udział rolnicy, przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych oraz goście z sąsiednich krajów . Oprócz rozgrywek drużynowych i indywidualnych, organizatorzy przewidzieli konkurs dla gości, którzy zawalczą o „Wójtową Osełkę”. Zawodnicy mają do wykoszenia stumetrowy odcinek traw bagiennych, a do dyspozycji tradycyjną kosę.

Oprócz niecodziennego widowiska, impreza ta ma na celu promocję koszenia łąk bagiennych, czyli ochrony czynnej przyrody. Zaprzestanie ręcznego koszenia biebrzańskich łąk spowodowało ich zarastanie, a to z kolei wpłynęło na wycofywanie się zwierząt (w tym wielu gatunków ptaków) typowych dla terenów otwartych. Powrót do koszeń sprzyja utrzymaniu siedlisk w odpowiednim stanie dla mieszkańców biebrzańskich bagien.

21 sierpnia 2011 r. w Twierdzy Osowiec – „Targi rękodzieła i ginących zawodów”

Rokrocznie Biebrzański Park Narodowy organizuje w swojej siedzibie wyjątkową imprezę, która ma na celu promowanie regionu podlaskiego oraz jego kultury. W targach biorą udział regionalni twórcy ludowi, rzemieślnicy, a także producenci żywności ekologicznej z Podlasia, Kurpiowszczyzny, Mazur i Warmii. Odwiedzający będą mieli okazję poznać tradycyjne techniki wyrobu narzędzi i biżuterii, skosztować regionalnych produktów, bawić się przy dźwiękach miejscowej muzyki.

Szczególną atrakcją dla turystów jest planowana wędrówka po bagnach biebrzańskich połączona z obserwacją dzikich zwierząt w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Zdjęcie: Rycyk – jeden z gatunków korzystających na regularnym koszeniu biebrzańśkich bagien. Fot. Tomasz Szczasny

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl