Rudzik, fot. Cezary Korkosz

Wiosna! Kiedy piszę te słowa, przed moim oknem mirabelka obsypała się już białym kwieciem. U sąsiadów za płotem pąki na magnolii są tak nabrzmiałe, że zaraz eksplodują. Codziennie rano budzi mnie śpiew ptaków. Trele, świergoty, śpiewy i nawoływania… Zupełnie nie da się przejść obok nich obojętnie!

A skoro już ptaki przykuły naszą uwagę, to możemy pójść o krok dalej i wspólnie je policzyć! W weekend 12-14 maja obchodzimy Światowe Dni Ptaków Wędrownych, a my tradycyjnie namawiamy do zorganizowania wydarzenia dla grup szkolnych, sąsiadów, znajomych czy po prostu dla miłośników ptaków. Może to być spacer, wycieczka, piknik lub prelekcja. A może masz lepszy pomysł i chcesz nas zaskoczyć?!

Jeżeli tylko masz ochotę uczestniczyć w tej akcji, to do dzieła! Wypełnij formularz zgłoszeniowy, abyśmy mogli poinformować innych o Twoim wydarzeniu. Listę wycieczek bierzemy na siebie i będziemy ją na bieżąco aktualizować TUTAJ.

Możesz też policzyć ptaki samodzielnie! Wybierz się na spacer, obserwuj przez okno, w parku, w ogrodzie, na ulicach Twojej miejscowości. Takiego liczenia nie musisz zgłaszać wcześniej, wystarczy, że podasz nam wyniki.

Po wydarzeniu lub liczeniu indywidualnym wypełnij Elektroniczną Kartę Obserwacji. Będzie ona dostępna na naszej stronie od 11 maja 2023.

Życzymy wszystkim dobrej zabawy, świetnej pogody oraz oczywiście wielu fantastycznych obserwacji!

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl