Światowe Dni Ptaków Wędrownych - OTOP

Tegoroczna wiosna otuliła nas najpierw słonecznym ciepłem, by zaraz znowu przerodzić się w chłodną i deszczową aurę. Ptaki jednak intensywnie śpiewają, konkurują o partnerów, a nawet wysiadują jaja i karmią pisklęta niezależnie od pogody! Wśród kwitnących krzewów i obsypanych świeżą zielenią drzew spacer to sama przyjemność – a jeżeli przy okazji uda nam się zachwycić trelami ptaków, wyjście w plener będzie tym ciekawsze. 

Wiosna jest idealną porą roku na obserwowanie ptaków i wsłuchiwanie się w ich śpiew! W weekend 10-12 maja obchodzimy Światowe Dni Ptaków Wędrownych, a my jak co roku zachęcamy do zorganizowania wydarzenia dla grup szkolnych, sąsiadów, znajomych czy po prostu dla miłośników ptaków. Może to być spacer, wycieczka, piknik lub prelekcja. Wszelkie ciekawe pomysły na ornitologiczne wydarzenie mile widziane!

Jeżeli tylko masz ochotę uczestniczyć w tej akcji, to do dzieła! Wypełnij formularz zgłoszeniowy, abyśmy mogli poinformować innych o Twoim wydarzeniu. Listę wycieczek bierzemy na siebie i będziemy ją na bieżąco aktualizować, a link do niej pojawi się wkrótce na tej stronie.

Możesz też policzyć ptaki samodzielnie! Wybierz się na spacer, obserwuj przez okno, w parku, w ogrodzie, na ulicach Twojej miejscowości. Takiego liczenia nie musisz zgłaszać wcześniej, wystarczy, że podasz nam wyniki.

Po wydarzeniu lub liczeniu indywidualnym wypełnij Elektroniczną Kartę Obserwacji. Będzie ona dostępna na naszej stronie od 9 maja 2024.

Życzymy wszystkim udanych wycieczek, przyjemnego słońca (pamiętajcie o kremie z filtrem!) oraz oczywiście wielu ekscytujących obserwacji – może uda Wam się wypatrzeć lub usłyszeć wcześniej nie widziany gatunek ptaka?

Wpłacam