ZIMOWE PTAKOLICZENIE  – 27–29 stycznia 2023

Choć noworoczne rekordy temperatur mogą zmylić, czy to nadal sezon zimowy, to my zapraszamy na ZIMOWE Ptakoliczenie 2023. Z dobrych źródeł wiemy, że najwytrwalsze Wolontariuszki i najwytrwalsi Wolontariusze OTOP już nie mogą się doczekać, kiedy znów będą mieli możliwość poprowadzić spotkania z miłośnikami ptaków. 

Spacery, wycieczki, prelekcje a to wszystko już w ostatni weekend stycznia w dniach 27-28 stycznia 2023! Żeby nie przegapić żadnego wydarzenia najlepiej zapiszcie sobie tę datę w kalendarzu. Listę wszystkich wydarzeń zrobimy za Was i będziemy ją aktualizować na bieżąco, nic tylko wybierać! Znajdziecie ją TUTAJ – wystarczy wejść i wybrać to najbardziej interesujące. 

Jeśli chcesz zorganizować własne wydarzenie – dla rodziny, przyjaciół, sąsiadów, klasy czy grupy szkolnej – zgłoś je koniecznie poprzez formularz => KLIK

Możesz także obserwować i liczyć ptaki samodzielnie – przy karmniku, przez okno, w parku, w ogrodzie, na ulicach Twojej miejscowości. Takiego liczenia nie musisz zgłaszać wcześniej, wystarczy, że podasz nam wyniki liczenia.

Po wydarzeniu lub liczeniu indywidualnym wypełnij Elektroniczną Kartę Obserwacji. Będzie ona dostępna na naszej stronie od 27 stycznia 2023.

Jemiołuszka Ptakiem Zimy 2023

Wnikliwi obserwatorzy zapewne zauważą, że jemiołuszka była bohaterką Zimowego Ptakoliczenia również w 2011 roku. Ponowny wybór tego gatunku to nie jest błąd ani brak innych ciekawych bohaterów, którzy z powodzeniem udźwignąłby brzemię sławy!

Śledząc serwisy pogodowe już niemal regularnie słyszymy, że padł kolejny rekord w pomiarach temperatur. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby te komunikaty nie zmieniały się w codzienność. Z każdym podsumowaniem minionego roku możemy przeczytać o kolejnych pobitych rekordach. Zmiany klimatu postępują nieubłaganie. A co ma z tym wspólnego jemiołuszka?

Jemiołuszki migrują w nasze oraz dalej położone na południu regiony aby przetrwać trudne zimowe warunki oraz okresowy brak pokarmu. Jednak w dynamicznie zmieniającym się świecie również ich zachowania mogą ulec zmianie. W przyszłości może się zdarzyć, że przestaniemy je oglądać w granicach naszego kraju. Dlatego póki mamy okazję wypatrujmy tych pięknych ptaków!

Mamy nadzieję, że tegoroczne Zimowe Ptakoliczenie będzie okazją również do takich spotkań. Zapraszamy na naszą stronę i do naszych mediów społecznościowych (Facebook, Instagram), gdzie będziemy na bieżąco informować o organizowanych wydarzeniach!

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl