Wyniki konkursu dla nauczycieli
1 września 2011
OTOP poszukuje wykonawcy wieży i wiaty obserwacyjnej
14 września 2011
Pokaż wszystkie
Cudne ptaki nad Wisłą

Zrealizowana we współpracy z OTOP instalacja „Lunety” przybliży zwiedzającym bogactwo gatunków ptaków występujących w samym centrum Warszawy. W instalacji imitującej profesjonalny sprzęt ornitologiczny będą wyświetlane krótkie animacje, stworzone na podstawie dokumentalnych fotografii autorstwa Cezarego Korkosza. Widać na nich jak kormoran suszy pióra, mewa sonduje w locie powierzchnię wody, tracz nurogęś nurkuje polując na ryby. Dzięki prostym zabiegom animacyjnym ptaki nabierają ludzkich cech, a ich zachowania stają się lepiej zrozumiałe i bliższe nam, ludziom.

„Lunety” są jedną z trzech instalacji przestrzennych przygotowanych w sekcji „Elementów brzegowych”, które można oglądać na wiślańskim brzegu między Mostem Świętokrzyskim a klubem Cud nad Wisłą.

„Chcieliśmy pokazać mieszkańcom Warszawy i okolic, jak wiele gatunków ptaków można zaobserwować nad Wisłą w centrum Warszawy. Na nadwiślańskim brzegu stolicy spotkamy nie tylko gołębie, wróble i kaczki krzyżówki. Mamy okazję wypatrzeć tu nawet bielika” – powiedziała Anna Połotnicka z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Festiwal potrwa do niedzieli. Imprezy będą się odbywać w Centrum Nauki Kopernik, klubie Cud nad Wisłą oraz w Parku Odkrywców, przylegającym do budynku Centrum. Organizatorzy przygotowali bogaty program, w którym znajdują się wydarzenia o charakterze artystycznym, naukowym, warsztatowym i dokumentalnym.

Więcej na www.przemianyfestiwal.pl

Na zdjeciu: kormoran czarny, fot. Cezary Korkosz

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl