Czy OZE w Polsce będą naprawdę zielone?
22 listopada 2011
Konferencja prasowa kończąca projekt
28 listopada 2011
Pokaż wszystkie
Wycieczka Warszawskiej Grupy OTOP – 26.11

Zalew Zegrzyński jest jednym z najciekawszych akwenów na Mazowszu i od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród obserwatorów ptaków z Warszawy i okolic.

Najbardziej atrakcyjną porą do prowadzenia obserwacji jest okres jesienno-zimowy, kiedy na wodach zalewu gromadzą się ptaki wodne pochodzące z północnych części Polski i Europy. Liczne koncentracje tworzą wtedy czernice i gągoły, wśród których nieraz udaje się wypatrzyć ogorzałki i bielaczki. Regularnie obserwowane są dwa gatunki nurów, szlachar, uhla i markaczka. W historii trafiały się również spotkania z bardzo rzadkimi gatunkami, takimi jak lodowiec, birginiak czy płatkonóg płaskodzioby.

Najbliższą okazją do poznania ptaków spędzających jesień na Zalewie Zegrzyńskim będzie wycieczka organizowana przez Warszawską Grupę Lokalną OTOP, która odbędzie się w sobotę 26 listopada 2011. Zbiórka o godzinie 7.10 na pętli autobusowej Żerań FSO, skąd o 7.22 odjeżdża autobus linii 705. Planowana godzina przyjazdu do przystanka „Port Pilawa” w Białobrzegach – 7.52. Tam wyruszymy na obserwacje i będziemy przemieszczać się w kierunku Wojskowego Domu Wypoczynkowego „Rynia”. Osoby, które chciałyby dołączyć do wycieczki później, mogę pojechać autobusem 705 odjeżdżającym o 8.20. Można też dojechać własnym samochodem, przy czym należy pamiętać, że wycieczka zakończy się na przystanku autobusowym „WDW Rynia” (z którego odjazd planowany jest na 12.30 lub 13.10).

Prosimy zabrać lornetkę, ubrać się odpowiednio do panujących warunków pogodowych (prosimy pamiętać, że nad zalewem często wieje, przez co odczuwalna temperatura będzie zapewne niższa niż w Warszawie), wyposażyć się w suchy prowiant i coś ciepłego do picia. Dodatkowych informacji udziela Antoni Marczewski – antoni.marczewski(at)otop.org.pl, 508 065 029 (zapisanie numeru telefonu zalecamy zwłaszcza osobom planującym późniejszy przyjazd w celu zlokalizowania pozostałych uczestników wycieczki). Prosimy o potwierdzenie udziału w wycieczce mailowo, telefonicznie lub przez dołączenie do wydarzenia na Facebooku

Zdjęcia:

  • Obserwatorzy – Valerie O’Sullivan
  • Gągoł – Clive Timmons / Archiwum OTOP

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl