Pokaz "Rytmów natury w Dolinie Baryczy" w Warszawie
21 marca 2012
Szukamy wolontariuszy
22 marca 2012
Pokaż wszystkie
Poznańska Grupa Lokalna OTOP zaprasza do pomocy rybitwom

Poznańska Grupa Lokalna OTOP w najbliższą niedzielę zaprasza do wspólnego przygotowywania trzcinowych dywaników, które będą stanowiły element platform lęgowych dla rybitw czarnych.

Rybitwa czarna jest gatunkiem, który po II wojnie światowej odnotował spadek liczebności na terenie całej Europy. Było to spowodowane głównie melioracjami, osuszaniem terenów podmokłych, zasypywaniem zbiorników wodnych i intensyfikacją gospodarki stawowej. Silny wpływ na sukces lęgowy ptaków ma również drapieżnictwo (m.in. norki amerykańskiej) i silne wahania poziomu wody.

Pokaż Akcja budowy dywaników do platform na większej mapie

Mapa z zaznaczonym miejscem akcji

Poznańska Grupa Lokalna OTOP od 2008 prowadzi projekt, którego elementem jest montowanie sztucznych platform lęgowych dla rybitw czarnych. W tym roku członkowie Grupy planują go kontynuować i zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego przygotowywania trzcinowych dywaników stanowiących element platform.

Akcja odbędzie się w niedzielę 25 marca br. w Runowie. Początek o  godzinie 10.00 przy zajeździe „U przystojnego rolnika”. Warto zabrać: rękawice do pracy ze sznurkiem, prowiant i odpowiednią odzież. Przyda się każda para rąk do pracy!

Dodatkowych informacji udziela koordynator akcji,  Maciej Szajda – 510375029


 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl