"Monitoring Ptaków" – zaproszenie na konferencję
6 maja 2012
Spring Alive – podziel się wiosną!
11 maja 2012
Pokaż wszystkie
OTOP zaprasza na Bekowisko 2012

Już po raz 12. OTOP zaprasza wszystkich miłośników przyrody i przygody na Bekowisko, czyli obóz dla wolontariuszy w rezerwacie Beka nad Zatoką Pucką. Tegoroczne rozpocznie się 28 lipca i potrwa 3 tygodnie, do 18 sierpnia.

W ciągu dwunastu lat funkcjonowania letnich obozów na Bece doczekały się one grona wiernych sympatyków, którzy wracają tu co roku by wspomóc OTOP w pilnowaniu nie zawsze posłusznych krów, wykaszaniu trzciny, renowacji infrastruktury gospodarczej i turystycznej oraz w sprzątaniu rezerwatu. Uczestnictwo w „Bekowiskach” było zawsze również okazją do ciekawych opowieści przy posiłkach i ogniskach oraz do nawiązywania nowych znajomości. Dzięki działaniom OTOP, wspieranym przez wolontariuszy, rezerwat z roku na rok wygląda coraz lepiej – ponownie staje się atrakcyjnym miejscem dla ptaków lęgowych i migrujących, a trzcinowiska powoli ustępują unikalnym dla tego rejonu Polski nadmorskim słonawom.

Podczas obozu wolontariusze m.in.

  •  pracują ze zwierzętami gospodarskimi,
  •  pomagają w naprawie i modernizacji ogrodzeń oraz konserwacji przejść dla zwierząt (praca związana z obsługą wykaszarki, wierni i piły spalinowej),

Poza pracą przewidziany jest czas na obserwacje ptaków, wycieczki po rezerwacie i okolicach, spotkanie  z kustoszem zamku w Rzucewie – Krzysztofem Garstkowiakiem, znawcą historii osadnictwa na Bece.

Organizatorzy zapewniają:

  • wyżywienie,
  • ubezpieczenie NW,
  • toaletę typu toi-toi,
  • prysznic polowy,
  • dostęp do prądu (gniazdko).

Uczestnicy proszeni są o przywiezienie namiotu i śpiwora. Dojazd na koszt własny.

W ramach obozu mogą być realizowane praktyki studenckie z kierunków: ochrona środowiska i zootechnika.

Aby wziąć udział w obozie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i razem z zaświadczeniem o stanie zdrowia pozwalajacym na intensywny wysiłek fizyczny odesłać:

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (przyjmowane będą tylko te w pełni i dokładnie wypełnione). Na zgłoszenia czekamy do 20 lipca 2012.

Więcej informacji udziela kierownik rezerwatu Beka, Jarosław Wrosz: e-mail, 797 128 903

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl