Ptaki Doliny Neru – rozstrzygnięcie konkursu
14 czerwca 2012
Ptaki Ugandy w WarszawiePtaki Ugandy w Warszawie
22 czerwca 2012
Pokaż wszystkie
Polska na podium Spring Alive

Dzięki prawie 6,5 tysiącom obserwacji zarejestrowanych na stronie www.springalive.net, Polska znalazła się na rekordowo wysokim, 3. miejscu wśród wszystkich krajów biorących udział w kampanii Spring Alive.

Nasz kraj wyprzedziły tylko Rosja (ponad 80 tys. obserwacji) i Włochy (ponad 51 tys.). Gdyby pod uwagę brać tylko obserwacje dotyczące bociana białego, zajęlibyśmy drugie miejsce, ustępując jedynie Włochom. Uwzględniając spotkania ze wszystkimi gatunkami obserwowanymi w ramach Spring Alive (bocianem, dymówką, kukułką, jerzykiem i żołną) Polska zdecydowanie poprawiła wynik przed roku, gdy w ogólnej klasyfikacji zajęła 5. miejsce z 4230 obserwacjami.

Tegoroczna edycja kampanii, której międzynarodowym koordynatorem jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, okazała się rekordowa również pod innymi względami. Łączna liczba zarejestrowanych obserwacji wyniosła 160 tys. – o 35 tys. więcej niż przed rokiem. Stronę internetową kampanii odwiedziło 93 tys. osób – to najlepszy wynik od czasu jej rozpoczęcia.

Wraz z nadejściem lata Spring Alive przenosi się do Afryki, gdzie po raz pierwszy wezmą w niej udział nowi partnerzy z Zimbabwe, Botswany, Ghany, Ugandy, Sierra Leone, Malawi i Nigerii.

Kampania Spring Alive zyskuje coraz większą popularność. Co roku dołączają do nas nowe państwa z całego świata. Cieszymy się, że u nas w kraju zanotowaliśmy aż 6474 obserwacji, czyli o blisko 2000 więcej niż w zeszłym roku. Mamy nadzieję, że zainteresowanie ptakami uwrażliwi młodych ludzi na zagadnienia związane z ich ochroną i dbałością o środowisko, w którym żyjemy” – mówi Hanna Rachwald z OTOP.

 

 

Zdjęcie: Bociany / Michał Maniakowski
 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl