Ciekawa praca na Malcie
26 czerwca 2012
W Gdańsku o rozpoznawaniu rybitw
28 czerwca 2012
Pokaż wszystkie
Finał kolejnej edycji programu edukacyjnego „Ptaki”

Razem z nadejściem końca roku szkolnego kończymy kolejną, ósmą już, edycję programu edukacyjnego „Przyroda wokół nas – Ptaki”. Program, w oparciu o materiały opracowane i wydane przez OTOP, realizują z nami od kilku lat nauczyciele i uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, a także młodzież starsza.

W mijającym właśnie roku szkolnym poszerzyliśmy odbiorców programu o dzieci klas najmłodszych, z myślą o których przygotowany został bogato ilustrowany zestaw scenariuszy z kartami pracy ucznia, zatytułowany „Ptaki w edukacji wczesnoszkolnej”. To druga pozycja w naszym pakiecie edukacyjnym, skierowana do najmłodszych – w poprzednim roku oddaliśmy do rąk szkolnych koordynatorów programu broszurę „Ptasie zabawy”, zawierającą zestaw gier, zagadek i kolorowanek.

Fot. Maria Dąbrowska

Realizatorów programu zachęcamy do przesłania na ręce koordynatora informacji na temat swoich działań, wzbogaconej o zdjęcia, komentarze, prace dzieci czy własne pomysły. Najciekawsze prace zostaną opublikowane w serwisie programu edukacyjnego na stronie internetowej OTOP lub w najbliższym wydaniu Biuletynu Programu Edukacyjnego.

Fot. Katarzyna Skrzypkowska

Serdecznie zapraszamy nauczycieli oraz animatorów nieformalnej edukacji przyrodniczej, którzy do tej pory nie pracowali z materiałami programu OTOP, do współpracy z nami od nowego roku szkolnego. To propozycja, która poszerzy Państwa działania w zakresie edukacji ekologicznej.


 

Zdjęcie główne: Małgorzata Mierzyńska

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl