Nowy numer kwartalnika "Ptaki" - OTOP
Zapraszamy na Bekowisko 2013
1 lipca 2013
Niekorzystne porozumienie ws. unijnego budżetu
3 lipca 2013
Pokaż wszystkie
Nowy numer kwartalnika "Ptaki"

Gatunkiem numeru jest kraska, którą opisuje Andrzej Górski z Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jeszcze bardziej kolorowym gatunkiem jest żołna – jeden z ptaków zamieszkujących ostoję IBA Puszcza Sandomierska, opisaną przez Dawida Sikorę, członka Podkarpackiego Towarzystwa Przyrodniczego. Z Podkarpacia niedaleko na Roztocze, gdzie w Roztoczańskim Parku Narodowym pracuje Przemyław Stachyra – autor bardzo ciekawego tekstu poświęconego teorii i praktyce w ochronie obszarów cennych przyrodniczo w odniesieniu do obszarów Natura 2000.

“Ptaki” papierowe czy elektroniczne? Weź udział w naszej sondzie!

Osoby wyjeżdżające latem nad morze pewnie zainteresują wskazówki Tomasza Wilka, który w swoim fotograficznym cyklu radzi, jak fotografować przyrodę na Wybrzeżu. O tym, jak podziwiać przyrodę z jej poszanowaniem, pisze Witold Muchowski z Klubu Podróży „Horyzonty”. Kwestię sąsiedztwa ptaków, kotów i ludzi porusza w swoim tekście Antoni Marczewski z Sekretariatu OTOP.

W letnim numerze polecamy także dwa bardzo ciekawe wywiady. Elżbieta Okołów porozmawiała z Janem Walencikiem – wybitnym polskim dokumentalistą, znanym zwłaszcza dzięki filmom zrealizowanym w Puszczy Białowieskiej – oraz z dr Anną Weroniką Brzezińską, etnolożką z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, która w rozmowie dzieli się swoją wiedzą na temat roli ptaków w sztuce i wierzeniach ludowych. Pozostając w temacie ludowości, wsi i rolnictwa, warto zapoznać się z interesującym tekstem dr inż. Anety Załęckiej z Zakładu Żywności Ekologicznej SGGW i Stowarzyszenia „Forum Rolnictwa Ekologicznego im. Prof. M.Górnego” poświęconym obiektowi intensywnej publicznej debaty, czyli organizmom zmodyfikowanym genetycznie (GMO).

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl