Wyniki konkursu MPPL 2013
19 sierpnia 2013
Biebrzańskie Sianokosy 2013 – propozycja na ciekawy weekend
21 sierpnia 2013
Pokaż wszystkie
Biebrzańskie Sianokosy 2013 – propozycja na ciekawy weekend

W najbliższy weekend warto wybrać się nad Biebrzę, gdzie odbędą się, już po raz dwunasty, Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody „Biebrzańskie Sianokosy”. Wśród 36 dwuosobowych drużyn wystartuje również nasza reprezentacja!

Organizatorami “Biebrzańskich Sianokosów” są Biebrzański Park Narodowy oraz Urząd Gminy Trzcianne. Do zawodów zgłosiło się 36 drużyn – poza ekipą OTOP (w składzie Dariusz Lech i Jarosław Klimaszewski) reprezentowane będą gminy biebrzańskie, polskie parki narodowe, a także obszary chronione z Belgii, Białorusi, Czech, Kanady, Litwy, Słowacji i Węgier. Wszyscy będą rywalizować w wykoszeniu w jak najkrótszym czasie 100-metrowego odcinka biebrzańskiej łąki. O zwycięstwie zadecyduje nie tylko czas, ale również jakość koszenia. O ile w mistrzostwach drużynowych wystartują osoby z doświadczeniem , dla początkujących przewidziano konkurencję  o “Wójtową Osełkę i Koszyk Wójtowej” (nagrody Wójta Gminy Trzcianne).

Impreza rozpocznie się 24 sierpnia, o godz. 10.00 przy wieży widokowej przy Carskiej Szosie (droga Góra Strękowa – Osowiec-Twierdza).

Bardzo serdecznie zachęcamy do kibicowania naszym zawodnikom, którzy wystąpią w białych koszulkach z wodniczką. W trakcie sportowych emocji i po ich zakończeniu można będzie odwiedzić nas również przy stoisku, gdzie przygotowaliśmy m.in. loterię fantową. Ze stoiskiem odwiedzimy również niedzielne XIX Targi Wytwórczości i Sztuki Ludowej “Sto pomysłów dla Biebrzy”. W imieniu organizatora – Biebrzańskiego Parku Narodowego – zapraszamy 25 sierpnia od godz. 9.00 do 16.00 do Osowca-Twierdzy przed budynek  Centrum Edukacji i Zarządzania Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dodatkową atrakcję będzie stanowił Dzień Otwarty Twierdzy Osowiec, którą w godzinach 10-14 będzie można za darmo zwiedzać w towarzystwie przewodników z Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl