Biebrzańskie Sianokosy 2013 – propozycja na ciekawy weekend
21 sierpnia 2013
Optyka przed Europejskimi Dniami Ptaków
9 września 2013
Pokaż wszystkie
Wybierz imiona konikom z Karsiborskiej Kępy

Serdecznie zapraszamy do udziału w głosowaniu na imiona koników polskich, które w tym roku przyszły na świat w naszym rezerwacie „Karsiborska Kępa”

 

Pierwsze tegoroczne źrebię z klaczy Krety urodziło się 24 marca. Bardzo ucieszyły nas te narodziny  – koniki polskie stanowią zagrożoną rasę, a stado utrzymywane przez OTOP na Karsiborskiej Kępie jest objęte programem ochrony zasobów genetycznych koników polskich.

 

ZOBACZ GALERIĘ TEGOROCZNYCH KONIKÓW NA NASZYM PROFILU NA FACEBOOKU

 

Kolejny źrebak – ogierek od klaczy Nutki – przyszło na świat 7 czerwca. 3 tygodnie później Galina z rzadkiej linii genetycznej o nazwie Tygryska urodziła klaczkę, która przedłuży tę linię. Najstarsza klacz w stadzie – Panda – 3 lipca urodziła ogierka. Po swojej mamie odziedziczył bardzo ciemną sierść. 

 

Wszystkie koniki w OTOPowej gromadce czekają jeszcze na swoje imiona. Każde będzie się zaczynało od tej samej litery co imię matki i będzie odpowiadać polskiej lub łacińskiej nazwie ptaka. Dla każdego źrebaka przygotowaliśmy po 5 propozycji. Od członków i sympatyków OTOP zależy, która z nich zostanie wybrana. Wystarczy wziąć udział w krótkiej sondzie i zaznaczyć po jednym imieniu. Głosować można do 29 lipca, wyniki ogłosimy w pierwszym tygodniu sierpnia. Wśród głosujących wylosujemy również trzy nagrody-niespodzianki 🙂 

 

AKTUALIZACJA (30.07) – zakończyliśmy głosowanie, dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Ogłoszenie wyników – niebawem.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl