Ścieżka "Kopalnia przywrócona naturze" Jurajskim Produktem Roku 2013

Liczenie wodniczki 2013
20 grudnia 2013
Poznańska Grupa OTOP zaprasza na wycieczkę
5 stycznia 2014
Pokaż wszystkie
Ścieżka "Kopalnia przywrócona naturze" Jurajskim Produktem Roku 2013

Ścieżka edukacyjna “Kopalnia przywrócona naturze” – efekt współpracy cementowni Cemex w Rudnikach, Fundacji Cemex “Budujemy przyszłość”, Akademii Jana Długosza w Częstochowie i OTOP – 13 grudnia 2013 zdobyła I miejsce w konkursie “Jurajski Produkt Roku 2013” w kategorii produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii.  

 

Ścieżka powstała z z inicjatywy dyrekcji cementowni Cemex w Rudnikach dzięki Fundacji Cemex “Budujemy przyszłość”. OTOP był partnerem projektu, odpowiedzialnym za przygotowanie inwentaryzacji terenu oraz przygotowanie części tablic edukacyjnych. Za pozostałą część merytoryczną odpowiadali naukowcy z Akademii Jana Długosza w Częstochowie.

 

Konkurs “Jurajski Produkt Roku” organizowany jest od 13 lat przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Częstochowie. Jego celem jest promowanie wyjątkowych produktów i usług – nowoczesnych, innowacyjnych, funkcjonalnych i o wysokiej jakości. Nagrodę przekazano na uroczystej gali, która odbyła się w częstochowskim Klubie Politechnik. 

 

Tytuł „Jurajski Produkt Roku” podkreśla walory otwartej 10 maja 2013 r. ścieżki oraz z pewnością wpłynie na jej promocję w regionie. W jej skład wchodzi łącznie 16 tablic edukacyjnych, z czego cztery zostały opracowane przez OTOP. Dzięki nim można dowiedzieć się więcej o gatunkach spotykanych na tym obszarze w różnych okresach roku i wykorzystujących różne typy siedlisk. 

 

Relacja z otwarcia ścieżki

Przewodnik po ścieżce (PDF)

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl