Puzzle "Ptaki w mieście" z dwutygodnikiem "Kumpel"
22 kwietnia 2014
Szansa na koniec wiosennego zabijania ptaków?
24 kwietnia 2014
Pokaż wszystkie
Zaproszenie na pokaz filmu "Bezrybie"

W imieniu koalicji Ocean 2012, której członkiem jesteśmy, serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek na bezpłatny pokaz filmu “Bezrybie” poświęconego problemowi przełowienia mórz i oceanów.

Problem w bezpośredni sposób dotyka wielu gatunków ptaków morskich, które są ściśle uzależnione od zasobów ryb i innych organizmów wodnych. Badania prowadzone m.in. w Wielkiej Brytanii pokazują, że wskutek przełowienia gatunki m.in. takie jak mewy trójpalczaste (widoczne na zdjęciu Piotra Zięcika), alki, nurzyki, maskonury, mają poważne problemy z wykarmieniem piskląt, ponieważ muszą coraz więcej czasu poświęcać na szukanie pożywienia i rzadziej przylatują z pokarmem do kolonii lęgowych. W wielu miejscach ptaki morskie odotowują bardzo silny spadek liczebności.

Film “Przełowienie” (oryg. The End of the Line) zostanie wyświetlony 25 kwietnia br. (piątek) o godzinie 12.00 w warszawskim kinie Atlantic. Po pokazie odbędzie się otwarty panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości: specjalistów, biologów morza, polityków. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Trailer filmu

Lista polskich organizacji zrzeszonych w Ocean 2012
Strona główna koalicji (ang.)

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl