Głosuj dla przyrody – wybory do PE 2014
9 maja 2014
Spędź lato z wodniczką na Lubelszczyźnie!
15 maja 2014
Pokaż wszystkie
Spędź lato z wodniczką na Lubelszczyźnie!

Od  przylotu wodniczek z afrykańskich zimowisk minęło już parę dni, tak więc czas najwyższy, aby zaplanować  udział w kolejnym sezonie liczenia tego globalnie zagrożonego gatunku.

Pełne liczenia prowadzone są co roku we wschodniej Polsce: w Dolinie Biebrzy i na Lubelszczyźnie. W tym roku planujemy również powtórzyć badania na temat produktywności wodniczki w drugim z tych regionów. Do obydwu typów badań będziemy potrzebować wielu wolontariuszy.

W maju i czerwcu wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji pełnego liczenia wodniczek zapraszamy nad Biebrzę oraz m.in. do Poleskiego Parku Narodowego i na Chełmskie Torfowiska Węglanowe.

Pełne liczenia w Poleskim Parku Narodowym prowadzone będą w pięciodniowych „turnusach” w  dniach 2 – 6 i 9 – 13 czerwca. Na Torfowiskach Węglanowych pod Chełmem odpowiednio 23 – 27 czerwca i 30 czerwca – 4 lipca. Ze względów organizacyjnych zapraszamy wolontariuszy do udziału w całych pięciodniowych turnusach. Nie ma możliwości pobytu krótszego niż 1 turnus.

Serdecznie zapraszamy na wakacje w bardzo atrakcyjnych przyrodniczo miejscach w towarzystwie śpiewających wodniczek.

 

Zgłoszenia, dodatkowe informacje:

Dodatkowe pytania dotyczące organizacji akcji oraz zgłoszenia należy przesyłać do Krzysztofa Gaszewskiego – specjalisty ds. ochrony wodniczki:

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl