Konferencja podsumowująca ochronę wodniczki w Polsce w ostatnich latach

Nowa broszura OTOP “Ptaki w mieście”
31 października 2014
IX Posiedzenie Komitetu Sterującego
5 listopada 2014
Pokaż wszystkie
Konferencja podsumowująca ochronę wodniczki w Polsce w ostatnich latach

W dniach 28-29 października 2014 r., w podwarszawskich Markach, odbyła się konferencja „Ochrona wodniczki Acrocephalus paludicola w Polsce – osiągnięcia i wyzwania”. Konferencja została zorganizowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków we współpracy z Generelną Dyrekcją Ochrony Środowiska – Sekretariatem Porozumienia o ochronie wodniczki.

Celem spotkania było podsumowanie zagadnień związanych z ochroną tego gatunku w Polsce w ostatnich latach oraz omówienie przyszłych działań. Okazją był dobiegający końca projekt „Zarządzanie siedliskiem wodniczki (Acrocephalus paludicola) poprzez wdrożenie zrównoważonych systemów zagospodarowania biomasy” (LIFE09 NAT/PL/000260) realizowany w latach 2010-2015 we wschodniej Polsce.

Konferencja zgromadziła gości z całej Polski. Wzięli w niej udział m.in przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska, delegaci czterech Parków Narodowych, przedstawiciele grona akademickiego z Warszawy, Poznania i Lublina oraz pracownicy organizacji pozarządowych.

Konferencja była okazją do podsumowania podjętych działań oraz podzielenia się doświadczeniami zebranymi w czasie prac nad czynną ochroną siedlisk wodniczki i wiedzą zdobytą podczas badań nad ekologią gatunku. W trakcie konferencji eksperci zaproponowali i omówili niezbędne działania mające na celu dalszą ochronę tego gatunku.

Na zakończenie uczestnicy konferencji stworzyli dokument, w którym zapisano wyniki i osiągnięcia projektu oraz zaproponowano priorytetowe działania związane z potrzebą ochrony wodniczki w przyszłości. W najbliższym czasie pismo to zostanie rozesłane do odpowiednich instytucji państwowych  zajmujących się ochroną środowiska w Polsce.

 

W trakcie spotkania odbyła się również konferencja prasowa, w czasie której OTOP mógł zaprezentować przybyłym dziennikarzom wyniki i największe osiągnięcia projektu.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl