OTOP z Nagrodą Bursztynowego Mieczyka - OTOP
Co dalej z FSC?
12 grudnia 2014
Listopadowe spotkanie Poznańskiej Grupy OTOP
15 grudnia 2014
Pokaż wszystkie
OTOP z Nagrodą Bursztynowego Mieczyka

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków otrzymało Nagrodę Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego. Ta najstarsza tego typu nagroda w Polsce przyznawana jest organizacjom pozarządowym działającym na Pomorzu.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków od 16 lat opiekuje się rezerwatem przyrody Beka zlokalizowanym nad Zatoką Pucką. Prowadzi także projekty edukacyjne dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli, publikuje przewodniki i wydawnictwa poświęcone ochronie ptaków.

Co roku kapituła nagradza od trzech do pięciu najlepszych organizacji z województwa pomorskiego. Przy ocenie pod uwagę brane są m.in. pomysłowość i innowacyjność działań oraz współpraca z innymi partnerami, w tym wolontariuszami i lokalnymi społecznościami. W tym roku o najwyższe laury w konkursie ubiegało się 50 podmiotów. Kapituła wyróżniła cztery organizacje, które otrzymały pamiątkowe plakietki oraz nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

Fundatorami nagród są: marszałek woj. pomorskiego, wojewoda pomorski oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Głównym organizatorem gali Nagród Bursztynowego Mieczyka jest Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych. Uroczystość w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej uświetnił występ Gaby Kulki.

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl