Czy europejska przyroda będzie w przyszłości pod ochroną?
20 listopada 2015
Już dziś zapraszamy na spotkanie Trójmiejskiej Grupy OTOP
26 listopada 2015
Pokaż wszystkie
Szukamy firm popierających ochronę przyrody

Od ponad pół roku staramy się zwiększyć poparcie dla prawa chroniącego przyrodę Unii Europejskiej, a więc dyrektyw ptasiej i siedliskowej. Mogliśmy, i nadal możemy, liczyć na poparcie organizacji pozarządowych, instytucji ochrony środowiska, instytucji zajmującej się budową infrastruktury, przedstawicieli rolników. W ostatnich dniach pozytywnie wypowiedziały się także kolejne rządy UE i Parlament Europejski. Do pełnego poparcia brakuje nam reprezentantów małych i średnich przedsiębiorstw (zatrudniających do 250 pracowników z rocznym obrotem do 50 mln EUR czyli około 210 mln zł), a więc osób prowadzących własne firmy (często jednoosobowe).

Szukamy więc małych i średnich firm, które mogą i chcą wesprzeć ochronę przyrody w Polsce i w Europie. Chcemy poprosić o podpisanie deklaracji dotyczącej poparcia dla sieci Natura 2000 w Unii Europejskiej. Stąd też apel do firm o poparcie dla tej deklaracji. Akcja zbierania poparcia MŚP trwa we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a treść deklaracji jest taka sama w całej UE.

Treść deklaracji znajduje się tu

To, czego potrzebujemy, to wyraz poparcia dla sieci Natura 2000 wyrażony przez małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP). Firmy, które popierają ochronę przyrody w UE prosimy o przesłanie logotypu (jeśli firma nie posiada logo wówczas wystarczy sama nazwa) do 30 listopada br. na adres dariusz.gatkowski@otop.org.pl 

W razie pytań prosimy o kontakt z Katarzyną Groblewską (katarzyna.groblewska@otop.org.pl lub telefon 22 761 82 05). Będziemy wdzięczni za pomoc!

Co to jest MŚP? Według Wikipedii „do sektora MŚP zalicza się podmiot prowadzący działalność gospodarczą bez względu na jego formę prawną. W szczególności są to osoby prowadzące działalność na własny rachunek, firmy rodzinne zajmujące się rzemiosłem lub inną działalnością, bądź spółki lub konsorcja prowadzące regularną działalność gospodarczą”. MŚP może być firma sprzedająca lornetki, produkująca koszulki z nadrukiem, sklep wędkarski, przewodnik po parku narodowym, firma turystyczna, osoba prowadząca agroturystykę czy pensjonat, producent koszy wiklinowych, sprzedawca pamiątek, sprzedawca żywności ekologicznej, producent oleju itp.

Uwagi:

–      Deklaracja nie obliguje kogokolwiek do czegokolwiek. Jest to oświadczenie o poparciu dla prawa ochrony przyrody w Unii Europejskiej, a więc dla dyrektyw Ptasiej i Siedliskowej, oraz wyrażenie tego, że ochrona przyrody jest ważna i nie powinna być zmniejszana.

–      Poprzez deklarację można wyrazić to, że firma działa z poszanowaniem przyrody.

–      Deklaracja będzie upubliczniona i przekazana do Komisji Europejskiej (w tym logo/nazwa firm popierających).

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl