Odszedł prof. dr hab. Krzysztof Skóra
17 lutego 2016
Minister Szyszko wydał wyrok na Puszczę Białowieską
25 marca 2016
Pokaż wszystkie
Chrońmy Puszczę Białowieską

Puszcza Białowieska, fot. Tomasz Wilk

Plany dokonywania działań z zakresu „inżynierii ekologicznej” na 2/3 obszaru Puszczy Białowieskiej przedstawione na konferencji Ministra Środowiska budzą niepokój wśród naukowców i ekologów.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oczekuje od Ministra Środowiska zaniechania planów zwiększonych cięć oraz podjęcia działań zmierzających do objęcia ochroną całej Puszczy Białowieskiej.

„Puszcza Białowieska nie jest miejscem do prowadzenia eksperymentów. Plany przedstawione przez Ministra mają jeden cel: zwiększenie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej i maksymalizację zysków ze sprzedaży drewna. Oczekujemy od resortu środowiska działań, które pozwolą chronić Puszczę wraz z całym jej bogactwem przyrodniczym. To nasz obowiązek wobec przyszłych pokoleń” – powiedział Jarosław Krogulec, kierownik ds. ochrony przyrody w OTOP.

Puszcza Białowieska to ostatni w Europie nizinny las o cechach naturalnych i jedyny w Polsce obiekt przyrodniczy światowego dziedzictwa UNESCO.

Pod petycją do premier Beaty Szydło wzywającą rząd do objęcia ochroną całej Puszczy Białowieskiej na stronie www.KochamPuszcze.pl podpisało się już 123 tysiące osób.

Stanowisko naukowców zajmujących się badaniem Puszczy Białowieskiej:

www.forestbiology.org/articles (PDF)

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl