Bezpłatne szkolenia dla rolników z Lubelszczyzny
31 maja 2016
Spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP – 16 czerwca
7 czerwca 2016
Pokaż wszystkie
Projekt Wodniczka i biomasa zdobył nagrodę Best Life Project 2015

Na spacjalnej gali w Brukseli nasz projekt LIFE+ „Zarządzanie siedliskiem wodniczki (Acrocephalus paludicola) poprzez wdrożenie zrównoważonych systemów zagospodarowania biomasy”, w skrócie nazywany „Wodniczka i biomasa” został nagrodzony jako Best Life Project 2015. Nagrodę odbierała dr Dorota Ochocińska, zast. kierownika ds. ochrony przyrody w OTOP. 

Fot. materiały organizatora

Nagrodę otrzymują projekty najlepiej ocenione pod kątem ich obecnego i przyszłego wpływu na poprawę stanu środowiska, skutki gospodarcze i społeczne oraz stopień ich innowacyjności, a także znaczenie dla polityki środowiskowej oraz opłacalność.

Ocena zakończonych projektów finansowanych z programu LIFE została po raz pierwszy wprowadzona przez Komisję Europejską dla komponentu LIFE-Środowisko. Była to inicjatywa Szwecji i Holandii, a kryteria “dobrych praktyk” uzgodniono przez władze krajowe na spotkaniu w Malmö, w Szwecji (27-28 kwietnia 2005 roku). Od 2009 roku nagroda jest przyznawana również projektom z komponentu LIFE- Przyroda.

O efektach naszego projektu Wodniczka i biomasa dowiecie się więcej tu (English wersion)

Strona konkursu (KE)

Wodniczka Fot. Zymantas Morkvenas

Z biomasy zbieranej na biebrzańskich bagnach robimy m.in pellet do ogrzewania domów i eko-ściółkę dla zwierząt domowych.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl