Drugie wydanie „Przewodnika Collinsa. PTAKI” - OTOP
Działania Szyszki pod lupą ekspertów UNESCO
5 czerwca 2017
Ostra krytyka planów kanalizowania polskich rzek
8 czerwca 2017
Pokaż wszystkie
Drugie wydanie „Przewodnika Collinsa. PTAKI”

Na dziś zaplanowano premierę nowego wydania tej długo oczekiwanej na rynku książki. Przewodnik został wydany we współpracy z OTOP. Członkowie OTOP (po podaniu hasła, które zostało udostępnione aktualnym członkom towarzystwa) mogą skorzystać z dodatkowego rabatu.

Drugie wydanie przewodnika uwzględnia ostatnie zmiany w systematyce, skutkujące reorganizacją tekstu i jego zmianami w części szczegółowej. Nazewnictwo polskie i status gatunków zostały podane według ustaleń Komisji Faunistycznej Sekcji Ornitologicznej Polskiego Towarzystwa Zoologicznego. Wymieniono także kilka map oraz dokonano częściowych zmian na wybranych planszach. Autorem tłumaczenia – podobnie jak w I wydaniu – jest Dariusz Graszka-Petrykowski, a konsultacji naukowej dokonał prof. dr hab. Tadeusz Stawarczyk.

„Przewodnik Collinsa. Ptaki” jest książką prezentującą wszystkie gatunki ptaków, jakie zaobserwowano w ostatnim stuleciu na terenie Europy i obszarze śródziemnomorskim, w tym także zalatujące z innych kontynentów. Doskonałe ilustracje przedstawiają szczegółowo cechy diagnostyczne poszczególnych gatunków i ułatwiają właściwą klasyfikację nawet bardzo podobnych osobników. Cenne uwagi w części ogólnej zwracają uwagę obserwatorów na utrudniające rozpoznanie warunki oświetlenia i barwy tła, niekiedy uwzględnione również na tablicach ilustrujących opisy gatunków.

Przewodnik ten:

  • Jest najbogatszy i najbardziej użyteczny.
  • Zawiera wszelkie informacje potrzebne do oznaczenia każdego gatunku o dowolnej porze roku.
  • W szczegółowych opisach podaje wielkość, środowisko życia, zasięg, cechy diagnostyczne i opis głosu.
  • Prezentuje aktualne mapy występowania, dające informacje o lęgowiskach, zimowiskach i trasach przelotów.
  • Zawiera 3500 ilustracji autorstwa światowej sławy artystów rysujących ptaki.

Przedsprzedaż książki rozpoczęła się 29 maja na stronie Oficyny Wydawniczej MULTICO www.lasksiazek.pl

Wpłacam