Dyskusja o wartościach i zagrożeniach polskich rzek - OTOP
Spacery z okazji EDP
19 września 2017
Szpak zwycięzcą EDP 2017
1 października 2017
Pokaż wszystkie
Dyskusja o wartościach i zagrożeniach polskich rzek

Koalicja Ratujmy Rzeki, której członkiem jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, oraz Teatr Powszechny (Ogród Powszechny) w Warszawie zapraszają na dyskusję o wartościach i zagrożeniach polskich rzek. Spotkanie odbędzie się 23 września 2017 o godz. 16:00.

W przeddzień Światowego Dnia Rzek, który w tym roku przypada 24 września, Koalicja Ratujmy Rzeki zaprasza do dyskusji o wartościach i przyszłości rzek Polski. Jaka ona ma być? Od lat coraz intensywniej regulowane i eksploatowane, wkrótce mogą być jeszcze bardziej zagrożone. I to te największe i najpiękniejsze. Koalicja alarmuje: rządowe plany zamiany Wisły, Odry, czy Bugu w “wodne autostrady” i kaskady zbiorników zaporowych oznaczają ich drastyczną degradację, zagrożenie bytu wielu gatunków ryb i ptaków oraz zwiększone niebezpieczeństwo powodzi. Choć eksperci transportowi wskazują, że plany rozwoju dróg wodnych to dublowanie możliwości kolei, z drugiej strony płyną obietnice rozwoju rozumianego jako ujarzmienie dzikiej przyrody, rozwój nad rzekami przemysłu, hydroenergetyki i rekreacja za betonowymi zaporami. Chcemy zapytać Was: jakich rzek chcecie? Czy i w jaki sposób są one dla Was ważne? Czy przyłączycie się do społecznej akcji ratowania rzek przed betonem? A może jest miejsce na kompromis?

Zaproszeni goście to m.in. dr Barbara Pietrzak, hydrobiolog z Uniwersytetu Warszawskiego i ruchu Nauka dla Przyrody, Piotr Kaliszek, przewodniczący Komisji Dialogu Społecznego ds. Wisły przy Radzie Warszawy, Tomasz Holc, żeglarz były mistrz Polski i wicemistrz świata w żeglarstwie, prezes stowarzyszenia Nasza Wisła.
Koalicję Ratujmy Rzeki będą reprezentować m.in. dr Marta Wiśniewska i dr hab. Wiktor Kotowski.
Dyskusję poprowadzi Tomasz Stawiszyński z Radia Tok FM i kwartalnika Przekrój.

Kontakt ws. wydarzenia: dr Wiktor Kotowski, tel. 517 751 379, w.kotowski@bagna.pl

Debata jest wstępem do I Konferencji Koalicji Ratujmy Rzeki planowanej na 25.11.2017 w Warszawie.
Zapraszamy!

 

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl