Zimowe Ptakoliczenie | Ogólnopolski konkurs plastyczny - OTOP
Ptasie interwencje – praktyczny poradnik
4 stycznia 2019
Materiały promocyjne | Wolontariat wysokich lotów
19 stycznia 2019
Pokaż wszystkie
Zimowe Ptakoliczenie | Ogólnopolski konkurs plastyczny

Wystawa prac konkursowych, fot. Zdzisława Głowienka

Z okazji 15. Zimowego Ptakoliczenia zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym, dedykowanym uczniom wszystkich poziomów nauczania (6-20 lat).

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 14 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku, a fundatorami nagród dla zwycięzców – Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 14 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku oraz Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Patronat nad konkursem objęło Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Pomysłodawczynią, organizatorką z ramienia Szkoły oraz dobrym duchem konkursu (i wielu innych ptasich wydarzeń, odbywających się na terenie Szkoły) jest Pani Zdzisława Głowienka, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdańsku.

Pani Zdzisława Głowienka z budkami dla jerzyków, ufundowanymi przez UM w Gdańsku

Regulamin Konkursu do pobrania.

Termin nadsyłania prac: 31 stycznia 2019 r.

Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy o akcji Zimowe Ptakoliczenie, poszerzenie wiedzy o ptakach zimujących w Polsce, wykształcenie w dzieciach i młodzieży wrażliwości przyrodniczej, w tym szukania w naturze inspiracji do twórczości plastycznej. Wierzymy, że taka forma edukacji przyrodniczo-ekologicznej utrwali nie tylko naukową wiedzę o ptakach, ale także zachęci najmłodszych obywateli do działań na rzecz ochrony środowiska – w swoim domu, na podwórku, w rodzinnej miejscowości. Uważamy, że takie inicjatywy są niezwykle ważne, kształtujące najmłodsze pokolenia – dlatego z dumą i radością objęliśmy konkurs patronatem.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!

Dzieci ze SP nr 14 w Gdańsku w czasie Zimowego Ptakoliczenia, fot. Zdzisława Głowienka

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl