„Skuteczne działania w społeczności lokalnej” | materiały ze szkolenia
21 stycznia 2019
Konkursy dla Wolontariuszy 2018 | wyniki
31 stycznia 2019
Pokaż wszystkie
Szkolenie „Interwencje ekologiczne” | 21-24 lutego 2019

Pustułka, fot. Cezary Korkosz

Szkolenie „Interwencje ekologiczne”
21-24 lutego 2019
Warszawa, Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6

UWAGA! Limit miejsc na szkolenie został wyczerpany!

Jednymi z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych wyzwań, jakie podejmują wolontariusze działający na rzecz i w imieniu OTOP, są interwencje ekologiczne. Dotyczą one bardzo zróżnicowanych spraw, obejmujących zarówno fizyczną pomoc rannym i chorym ptakom, jak i lokalne i ogólnopolskie działania na rzecz szeroko pojętej ochrony przyrody. Wszystkich, którzy chcą uporządkować i poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, zapraszamy na szkolenie „Interwencje ekologiczne”.

Zakres zagadnień, poruszanych w trakcie szkolenia będzie obejmował między innymi prawne aspekty ochrony ptaków wraz z praktycznymi warsztatami pisania pism, zagadnienia ochrony strefowej, kwestie pomocy bocianom, łabędziom, pisklętom i podlotom, problemy związane z kolizjami ptaków ze szklanymi elementami infrastruktury, nielegalnym odłowem, niszczeniem siedlisk (zarówno naturalnych, jak i antropogenicznych) gatunków chronionych czy montowaniem odstraszaczy przeciw ptakom. Porozmawiamy o problemie dziko żyjących kotów, etyce fotografowania przyrody, ochronie drzew w lasach i poza lasami, a także o kampaniach na rzecz ochrony przyrody. Odwiedzimy Ptasi Azyl warszawskiego ZOO, a także udamy się na miejską wycieczkę, w trakcie której dowiemy się o problemach ptaków w mieście, związanych z remontami i termomodernizacją.

Naszymi prelegentami będą: mec. Karolina Kuszlewicz – Rzeczniczka Praw Zwierząt, dr Agnieszka Czujkowska – szefowa Ptasiego Azylu, Renata Markowska – szefowa Fundacji Noga w Łapę i Ptasiego Patrolu, dr Ewa Zyśk-Gorczyńska – twórczyni rejestru Szklane Pułapki, Magdalena Berezowska-Niedźwiedź z Fundacji EkoRozwoju, dr Romuald Mikusek – specjalista ds. ochrony przyrody w Parku Narodowym Gór Stołowych, Marek Kowalski – wiceprezes Towarzystwa Przyrodniczego “Bocian”, Dariusz Młodziankowski – zastępca kierownika EkoPatrolu Straży Miejskiej w Warszawie  oraz pracownicy OTOP.

Szkolenie odbędzie się w dniach 21-24 lutego 2019 roku w Warszawie. Zapraszamy osoby, które są zdecydowane uczestniczyć w całym szkoleniu (4 dni szkoleniowe).

Aby zapisać się na szkolenie, należy wypełnić formularz:

https://goo.gl/forms/0kZDzrBW8xpkA8pZ2

W trakcie szkolenia zapewniamy wyżywienie, noclegi dla osób przyjezdnych oraz pokrycie kosztów podróży.
Szczegółowy program szkolenia oraz niezbędne informacje zostaną przesłane bezpośrednio do uczestników szkolenia.

W przypadku pytań – prosimy o kontakt:
monika.klimowicz@otop.org.pl

 

 

Szkolenie jest organizowane w ramach projektu „Wolontariat wysokich lotów”, współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014–2020.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl