Szkolenie „Interwencje ekologiczne” | 21-24 lutego 2019 - OTOP
„Skuteczne działania w społeczności lokalnej” | materiały ze szkolenia
21 stycznia 2019
Konkursy dla Wolontariuszy 2018 | wyniki
31 stycznia 2019
Pokaż wszystkie
Szkolenie „Interwencje ekologiczne” | 21-24 lutego 2019

Pustułka, fot. Cezary Korkosz

Szkolenie „Interwencje ekologiczne”
21-24 lutego 2019
Warszawa, Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6

UWAGA! Limit miejsc na szkolenie został wyczerpany!

Jednymi z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych wyzwań, jakie podejmują wolontariusze działający na rzecz i w imieniu OTOP, są interwencje ekologiczne. Dotyczą one bardzo zróżnicowanych spraw, obejmujących zarówno fizyczną pomoc rannym i chorym ptakom, jak i lokalne i ogólnopolskie działania na rzecz szeroko pojętej ochrony przyrody. Wszystkich, którzy chcą uporządkować i poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, zapraszamy na szkolenie „Interwencje ekologiczne”.

Zakres zagadnień, poruszanych w trakcie szkolenia będzie obejmował między innymi prawne aspekty ochrony ptaków wraz z praktycznymi warsztatami pisania pism, zagadnienia ochrony strefowej, kwestie pomocy bocianom, łabędziom, pisklętom i podlotom, problemy związane z kolizjami ptaków ze szklanymi elementami infrastruktury, nielegalnym odłowem, niszczeniem siedlisk (zarówno naturalnych, jak i antropogenicznych) gatunków chronionych czy montowaniem odstraszaczy przeciw ptakom. Porozmawiamy o problemie dziko żyjących kotów, etyce fotografowania przyrody, ochronie drzew w lasach i poza lasami, a także o kampaniach na rzecz ochrony przyrody. Odwiedzimy Ptasi Azyl warszawskiego ZOO, a także udamy się na miejską wycieczkę, w trakcie której dowiemy się o problemach ptaków w mieście, związanych z remontami i termomodernizacją.

Naszymi prelegentami będą: mec. Karolina Kuszlewicz – Rzeczniczka Praw Zwierząt, dr Agnieszka Czujkowska – szefowa Ptasiego Azylu, Renata Markowska – szefowa Fundacji Noga w Łapę i Ptasiego Patrolu, dr Ewa Zyśk-Gorczyńska – twórczyni rejestru Szklane Pułapki, Magdalena Berezowska-Niedźwiedź z Fundacji EkoRozwoju, dr Romuald Mikusek – specjalista ds. ochrony przyrody w Parku Narodowym Gór Stołowych, Marek Kowalski – wiceprezes Towarzystwa Przyrodniczego “Bocian”, Dariusz Młodziankowski – zastępca kierownika EkoPatrolu Straży Miejskiej w Warszawie  oraz pracownicy OTOP.

Szkolenie odbędzie się w dniach 21-24 lutego 2019 roku w Warszawie. Zapraszamy osoby, które są zdecydowane uczestniczyć w całym szkoleniu (4 dni szkoleniowe).

Aby zapisać się na szkolenie, należy wypełnić formularz:

https://goo.gl/forms/0kZDzrBW8xpkA8pZ2

W trakcie szkolenia zapewniamy wyżywienie, noclegi dla osób przyjezdnych oraz pokrycie kosztów podróży.
Szczegółowy program szkolenia oraz niezbędne informacje zostaną przesłane bezpośrednio do uczestników szkolenia.

W przypadku pytań – prosimy o kontakt:
monika.klimowicz@otop.org.pl

 

 

Szkolenie jest organizowane w ramach projektu „Wolontariat wysokich lotów”, współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014–2020.

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl