Konkurs „Przystanek bezpieczny dla ptaków”
19 kwietnia 2019
Jak mają się ptaki w Europie?
24 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie
Sezon MPPL 2019 wystartował!

Pokląskwa, fot. Cezary Korkosz

Przed nami 20. rok badań w największym długofalowym projekcie, monitorującym ptaki w Polsce. Gdyby nie setki wolontariuszy z całego kraju, Monitoring Pospolitych Ptaków Lęgowych nie miałby szans zapisać się na stałe w ptasiarskim świecie. Wszystkim obserwatorom biorącym udział w pracach terenowych życzymy ciekawych obserwacji i dziękujemy, że jesteście z nami.

Gorąco zachęcamy do wolontariatu każdego, kto jeszcze nie miał okazji brać udziału w projekcie. Państwa obserwacje w istotny sposób przyczynią się do zwiększenia wiedzy o liczebności ptaków w Polsce oraz do ich lepszej ochrony.

W roku 2019 istnieje możliwość uzyskania zwrotu kosztów dojazdu na powierzchnie od 30 do 100 km od miejsca zamieszkania. Każdy wolontariusz dostanie również pamiątkową koszulkę.

Formularz do rozliczenia kosztów dojazdu znajdą Państwo na stronie OTOP-u: https://otop.org.pl/naszeprojekty/liczymy/monitoring-ptakow-polski/mppl/do-pobrania/

Przypominamy o terminach kontroli:

1 kontrola – 10 kwietnia do 15 maja
2 kontrola – 16 maja do 30 czerwca.

Liczenia najlepiej rozpocząć pół godziny do godziny po świcie, nie później jednak jak o godz. 9:00. Liczenia rozpoczynane wcześnie rano pozwalają na lepsze rozpoznanie. Odstęp między pierwszą a drugą kontrolą powinien wynieść co najmniej 4 tygodnie. Najlepiej, by druga kontrola zakończyła się przed ostatnią dekadą czerwca.

Kontakt:
Łukasz Wardecki
lukasz.wardecki@otop.org.pl

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl