Zapraszamy na projekcje filmu o cietrzewiu | Wrocław | Warszawa
15 czerwca 2019
First ever Aquatic Warbler translocation confirmed to be effective
27 czerwca 2019
Pokaż wszystkie
Kącik ornitologiczny na festiwalu Bazuna 2019

W dniach 28-30 czerwca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbędzie się 47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej.

BAZUNA jest uznanym w Polsce przeglądem, jednym z najstarszych organizowanych do dnia dzisiejszego, prezentującym szeroki krąg piosenki studenckiej. Laureaci BAZUNY często zdobywają nagrody (w tym główne) innych, także bardziej znaczących ogólnopolskich przeglądów i festiwali. Występują oni w specjalnych koncertach – prezentacjach, zarówno jednorazowych jak i cyklicznych (odbywające się od lat cykle koncertowe m.in. w ramach gdańskiego Jarmarku Św. Dominika, przed laty w Kazimierzu Dolnym, w Toruniu i Elblągu). Nazwa przeglądu BAZUNA, poprzez jego laureatów, obecna jest przez cały rok w różnych miejscach kraju, także poza studencka sceną.

W 2016 roku Trójmiejska Grupa OTOP została zaproszona do współpracy z Bazuną. Od kilku lat wydarzeniom muzycznym przeglądu BAZUNA towarzyszy edukacja przyrodniczo-ekologiczna, głównie o tematyce ornitologicznej. W tworzeniu Kącika Ornitologicznego  uczestniczą: Trójmiejska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Fundacja Akcja Bałtycka, Trójmiejski Park Krajobrazowy, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku oraz J&J PEPETEIKA.
Dzięki tej współpracy Kącik Ornitologiczny „zaopatrzony” jest w liczne materiały edukacyjne oraz wydawnictwa przeznaczone na nagrody. Dla najmłodszych gości przygotowaliśmy „ptasie” puzzle oraz kolorowanki.

Trójmiejska Grupa OTOP jest partnerem CAŁOROCZNEJ BAZUNY, a w tym roku również 47. Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2019
https://www.facebook.com/events/1939187186360166/

Zapraszamy serdecznie na koncerty i do naszego Kącika Ornitologicznegohttps://www.facebook.com/events/399273793966742/

 

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl