Czasowe zamknięcie szlaku w Rezerwacie Beka
3 kwietnia 2020
Chrońmy rzeki, inwestujmy w kolej
9 kwietnia 2020
Pokaż wszystkie
#zostańwdomu

Włochatka w dziupli, fot. Cezary Korkosz

Sytuacja, w jakiej znalazł się świat, zmieniła większość naszych życiowych i zawodowych planów. Rozprzestrzenianie się choroby COVID-19  zmusiło rządy w wielu krajach do wprowadzenia szczególnych obostrzeń i ograniczeniu swobód obywateli. Ta sytuacja dotyczy także Polski. Wprowadzone 1 kwietnia kolejne restrykcje nakazują bezwzględne pozostanie w domach (poza uzasadnionymi przypadkami) i w miarę możliwości – zaprzestanie wszelkich aktywności na zewnątrz.

W związku z powyższym biura OTOP zostały zamknięte do odwołania, a pracowniczki i pracownicy przeszli w tryb pracy zdalnej, pozostając w kontakcie telefonicznym i mailowym ze wszystkimi osobami i instytucjami, z którymi współpracujemy lub którym możemy pomóc. Nasze adresy e-mail znajdziesz na stronie: https://otop.org.pl/o-nas/ludzie-otop/pracownicy/

Dla nas najważniejsze jest życie i zdrowie naszych członków i sympatyków, dlatego prosimy Was o rozwagę i branie pod uwagę zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i wytycznych Ministra Zdrowia, mających przeciwdziałać kolejnym zakażeniom wirusem SARS-CoV-2. Dołączamy do apelu o pozostanie w domach i opuszczanie ich tylko w celu załatwienia niezbędnych spraw

Nie oznacza to jednak, że nie możemy robić tego co najbardziej lubimy – obserwowania ptaków. W portalu ornitho.pl stworzyliśmy specjalny projekt pod hasłem #zostanwdomu, do którego można dodawać swoje okienne i przydomowe obserwacje. Pełna instrukcja znajduje się w aktualnościach na stronie ornitho.pl oraz na stronie otop.org.pl. Zachęcamy także do śledzenia naszych mediów społecznościowych – Facebooka i Instagrama. Mamy nadzieję, że wirtualne spotkania z ptakami i ciekawostki o nich umilą Wam trudny czas izolacji. Czekamy na Wasze komentarze!

Obecne ograniczenia są nałożone na czas określony. Nie wiemy, czy zostaną ponownie zaostrzone czy też złagodzone. Śledzimy pojawiające się komunikaty i na ich podstawie będziemy informować o trybie funkcjonowania naszej organizacji.

Mamy nadzieję, że epidemia wyhamuje wkrótce, dzięki czemu wszyscy z nas będą mogli cieszyć się wiosną.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl