Członkowie Zarządu OTOP kadencji 2020-2023
7 września 2020
Zielona odnowa rolnictwa w Europie
17 września 2020
Pokaż wszystkie
Bądź moim głosem

Rolnictwo tradycyjne sprzyja różnorodności biologicznej, fot. Wiesław Król

Przemów w imieniu zagrożonych zwierząt

Jesienią Parlament Europejski zdecyduje o kształcie wspólnej polityki rolnej na lata 2021–2027. Zaapelujmy razem do eurodeputowanych o wsparcie w niej zagrożonych gatunków zwierząt i powstrzymanie spadku różnorodności biologicznej na naszych polach i łąkach.

W 2020 roku w Parlamencie Europejskim zdecydują się losy nowej wspólnej polityki rolnej (WPR), która obowiązywać będzie w latach 2021–2027. Ten niezwykle ważny instrument zapewnia wsparcie dla rolników wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. Jest jednocześnie ważnym narzędziem ochrony zasobów przyrodniczych związanych z krajobrazem rolnym.  Dlatego chcemy dotrzeć do posłanek i posłów do Parlamentu Europejskiego i przekonać ich, że reforma WPR musi zagwarantować, że w krajobrazie rolnym znajdzie się odpowiednia ilość przestrzeni dla przyrody, a w budżecie WPR będą odpowiednio dystrybuowane i wystarczającej wysokości środki, aby wesprzeć rolników w dążeniu do zrównoważonych środowiskowo upraw i hodowli.

Apelujemy do członków i sympatyków OTOP i do wszystkich, którym nie jest obojętny los zagrożonych wyginięciem zwierząt związanych z krajobrazem rolnym, by udzieli im swojego głosu! Mogą to zrobić za pośrednictwem platformy „Bądź moim głosem”. Udział w inicjatywie nie wymaga wiele. Wystarczy nagrać swoje przesłanie, wykorzystując narzędzie znajdujące się na platformie. Można to zrobić za pomocą smartfona, tabletu lub komputera z mikrofonem.

Kliknij na poniższą grafikę, by przejść na platformę „Bądź moim głosem”.

Platforma „Bądź moim głosem” powstała w ramach  kampanii „Przestrzeń dla przyrody”, którą prowadzi OTOP wraz z 15 organizacjami ekologicznymi z całej Unii Europejskiej pod przewodnictwem BirdLife Europe.

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl