OTOPatrol w akcji i w mediach! - OTOP
Jakiej polityki rolnej chcemy dla Morza Bałtyckiego?
14 czerwca 2023
Nowelizacja ustawy ocenowej: niebezpieczny bubel prawny. Dlaczego zdaniem organizacji społecznych powinna trafić do kosza?
15 czerwca 2023
Pokaż wszystkie
OTOPatrol w akcji i w mediach!

W ramach działań OTOPatrolu pracownicy i wolontariusze OTOP przeprowadzili w ostatnim czasie pokazowy patrol wspólnie z przedstawicielami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie oraz Komisariatu Policji w Józefowie. Celem patrolu były rezerwaty przyrody – Wyspy Zawadowskie i Wyspy Świderskie.

Fot. Ewa Mokrzycka – Moc

Dla wszystkich zainteresowanych było to cenne doświadczenie! Mieliśmy szansę zaznajomić policjantów ze specyfiką patroli, zapoznać ich z typowymi dla ptaków zagrożeniami na terenie rezerwatów oraz zaprezentować typowo wiślane gatunki w ich naturalnym środowisku. Funkcjonariusze natomiast z zaangażowaniem wspomagali nas w prowadzeniu rozmów ze spotkanymi w rezerwacie ludźmi.
O efektach patrolu można przeczytać na stronie RDOŚ.

Fot. Ewa Mokrzycka – Moc

O naszych działaniach było głośno także w mediach. Zwróciliśmy uwagę na problem antropopresji, zwłaszcza w ww. rezerwatach. Nasze działania pilnie śledziło oko kamery programu „Czysta Polska”, który można oglądać w telewizji Polsat. Z przyjemnością informujemy, że jesteśmy częstymi gośćmi tego programu, dzięki czemu na pewno w przyszłości powróci jeszcze temat rezerwatów.
Odcinek o rezerwatach można obejrzeć tutaj.

Wreszcie odwiedzili nas również redaktorzy oddziału regionalnego TVP3 Warszawa, którzy towarzyszyli naszym wolontariuszom w patrolu, czego efekty można obejrzeć tutaj. Materiał został zaprezentowany w popularnym lokalnym programie „Telewizyjny Kurier Warszawski”

To jednak nie był koniec naszych wystąpień. W radiu RDC, w audycji Jest Sprawa redaktorka Elżbieta Uzdańska podjęła się przybliżenia słuchaczom problemu dotyczącego niszczenia rezerwatów Wyspy Zawadowskie i Wyspy Świderskie. Gośćmi audycji byli Agata Antonowicz — Rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Krzysztof Tabercnacki reprezentujący OTOP. Wspólnie opowiedzieli dlaczego zwykły spacer może być tak niebezpieczny dla gniazdujących w rezerwatach ptaków. Całej audycji można wysłuchać tutaj.

Fot. Ewa Mokrzycka – Moc

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl