Na ratunek ptakom – obóz na Malcie
16 marca 2011
Monitorujemy dzięcioła trójpalczastego
25 marca 2011
Pokaż wszystkie
Powitaj wiosnę ze Spring Alive!

Widziałeś bociana białego, jaskółkę dymówkę, jerzyka, kukułkę lub żołnę? Powiedz nam o tym, zarejestruj swoją obserwację na www.springalive.net. Szósta edycja międzynarodowej kampanii Spring Alive rusza w Polsce w pierwszą niedzielę kwietnia (3.04), a już teraz zapraszamy Cię na spacer w poszukiwaniu ptasich zwiastunów wiosny.

Informacje o wycieczkach organizowanych przez animatorów przyrodniczych OTOP znajdziesz na stronie głównej www.otop.org.pl na tydzień przed rozpoczęciem akcji. Sprawdź, kiedy odbędzie się wycieczka w Twojej okolicy lub zaproponuj własną trasę i wypełnij formularz zgłoszeniowy na przewodnika wycieczki. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 maja, na dwa tygodnie przed końcem polskiej edycji Spring Alive.

Interesujesz się fotografią? Obserwuj ptaki razem z nami, weź udział w konkursie fotograficznym i wygraj wspaniałe nagrody. Aparaty fotograficzne Canon i albumy o ptakach wydawnictwa „Multico” czekają na Ciebie! Odwiedź stronę www.springalive.net i sprawdź szczegóły!

Jesteś nauczycielem? Przygotowaliśmy dla Ciebie bezpłatne materiały edukacyjne: plakaty, scenariusze zajęć lekcyjnych oraz prezentację multimedialną o tematyce Spring Alive. Scenariusze opracowane zostały w dwóch wersjach: dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjum. Jak zgłosić się po materiały? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dla nauczycieli, i odesłać do 04.04 br. na adres mailowy koordynatora Spring Alive w Polsce: anna.polotnicka@otop.org.pl.

Czy wiesz, że młode bociany mają szare dzioby i ciemniejsze, czarniawe nogi? A jerzyki prawie całe swoje życie spędzają w locie i potrafią wtedy nawet spać? Wskazówki jak rozpoznać gatunki ptaków obserwowane w Spring Alive, ciekawostki z ich życia, zdjecia oraz szczegółowe informacje na temat kampanii znajdziesz na www.springalive.net.

 

Na zdjęciu: Jaskółka dymówka- jeden z 5 “posłańców wiosny” międzynarodowej kampanii edukacyjnej Spring Alive (fot. Cezary Korkosz)

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl