Apel OTOP ws. zmiany unijnej polityki wobec biopaliw
6 kwietnia 2011
Odeta Moro-Figurska Ambasadorką Spring Alive w Polsce
8 kwietnia 2011
Pokaż wszystkie
Wiosenne wycieczki z animatorami przyrodniczymi

Po długiej i mroźnej zimie przyroda budzi się do życia. Coraz dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do wyjścia z domu i podziwiania tego wielkiego spektaklu natury. Szczególnie intensywnych doznań mogą dostarczyć odwiedziny na obszarach stanowiących część europejskiej sieci Natura 2000, chroniących najcenniejsze przyrodniczo miejsca na naszym kontynencie. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków gorąco zachęca wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać fascynujący świat natury, do wzięcia udziału w bezpłatnych wycieczkach prowadzonych przez animatorów przyrodniczych.

Wycieczki będą się odbywać przez całą wiosnę w ramach koordynowanego przez OTOP projektu „Bliżej natury – identyfikacja i merytoryczne przygotowanie lokalnych animatorów przyrodniczych”. Animatorzy przyrodniczy są wolontariuszami, którzy mieszkają na terenie obszarów Natura 2000 lub w ich bezpośrednim pobliżu i chcą przybliżyć ich walory innym członkom lokalnych społeczności. Aby wziąć udział we wspólnym wiosennym spacerze, wystarczy odwiedzić poświęconą projektowi podstronę, na której znajduje się wykaz wszystkich wycieczek w podziale na województwa.

Zarówno w czasie wyjść prowadzonych przez animatorów przyrodniczych, jak i podczas samodzielnych wypraw, zachęcamy do wypatrywania ptasich posłańców wiosny (bocianów białych, jaskółek dymówek, kukułek, jerzyków oraz żołn) i rejestrowania swoich obserwacji na stronie kampanii Spring Alive.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl