Wiosenne wycieczki z animatorami przyrodniczymi
6 kwietnia 2011
Zostań Animatorem przyrodniczym w naszym projekcie!
8 kwietnia 2011
Pokaż wszystkie
Odeta Moro-Figurska Ambasadorką Spring Alive w Polsce

W poniedziałek odbyła się konferencja inaugurująca rozpoczęcie szóstego sezonu kampanii Spring Alive. Ambasadorka Spring Alive w Polsce, Odeta Moro-Figurska, wzięła udział w spotkaniu z dziennikarzami i opowiedziała, dlaczego zaangażowała się w akcję.

„Kampania Spring Alive łączy zabawę i edukację, dzięki czemu dzieci i młodzież chętnie biorą w niej udział. Uwielbiają obserwować ptaki, a przy tej okazji mogą się dowiedzieć o wybranych gatunkach i ich zwyczajach dużo więcej. Czas spędzony z całą rodziną na obserwacjach może okazać się niesamowitą rozrywką. Wiele dzieci już teraz jest prawdziwymi ptasimi ekspertami! Moja 8-letnia córka także interesuje się przyrodą, np. na drzewach zna się lepiej ode mnie.

Bardzo ważne jest zachęcanie młodych ludzi do dbania o otaczającą nas przyrodę. Dzieląc się uwagami i obserwacjami z innymi uczestnikami Spring Alive mają okazję poczuć, że biorą udział w ważnej, międzynarodowej akcji. Polska zajmuje obecnie trzecie miejsce pod względem liczby zarejestrowanych obserwacji, a krajów biorących udział w projekcie jest aż 36. To dobry powód, żeby być dumnym z siebie.

Mam nadzieję, że jako Ambasadorka kampanii zachęcę wszystkich do rozglądania się w poszukiwaniu ptasich zwiastunów wiosny” – powiedziała Odeta Moro-Figurska, Ambasadorka kampanii Spring Alive w Polsce i mama 8 letniej Soni.

Po konferencji Odeta Moro-Figurska spotkała się w Parku Skaryszewskim z grupą dzieci ze stołecznego przedszkola „Akademia Krasnoludków” oraz ze Szkoły Podstawowej nr 206 im. Władysława Reymonta. Wycieczkę w poszukiwaniu ptasich zwiastunów wiosny poprowadziła Magdalena Dziadosz, autorka bloga o Parku: www.miastoiptaki.pl.

Obserwuj ptaki razem z nami, wybierz się na wiosenną wycieczkę z okazji Spring Alive! Lista wycieczek prowadzonych przez animatorów przyrodniczych Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków będzie aktualizowana na bieżąco na stronie www.otop.org.pl.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl