Laur „Najlepszym z Najlepszych” dla Małgorzaty Górskiej
12 kwietnia 2011
Bekowisko 2011 – letni obóz dla wolontariuszy
28 kwietnia 2011
Pokaż wszystkie
20 lat OTOP na Waszych zdjęciach

Dla wszystkich osób związanych z OTOP rok 2011 jest wyjątkowy – Towarzystwo świętuje 20-lecie swojej działalności. W ciągu dwóch dekad nigdy nie zmieniło się jedno – nasz główny cel, jakim jest ochrona ptaków i ich siedlisk. Wiele przełomowych i ciekawych chwil z naszej historii udało się utrwalić na zdjęciach.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków powstało w roku 1991 dzięki wysiłkowi i determinacji osób, które widziały potrzebę stworzenia organizacji aktywnie działającej na rzecz zachowania tej grupy zwierząt i zamieszkanych przez nią siedlisk. Główne biuro przez wiele lat mieściło się w Gdańsku, skąd w połowie lat 2000. przeniosło się do Warszawy, a potem do podstołecznych Marek. OTOP rozwijał się, rozpoczynał kolejne projekty i rozszerzał działalność.  Nie byłoby to możliwa bez aktywnego zaangażowania tysięcy osób, które tworzyły grupy lokalne i koła szkolne, uczestniczyły w Ptasich Szkołach, warsztatach, szkoleniach. Pomagali też wolontariusze, którzy dostarczali cenne dane o ptakach, nawet tych żyjących w bardzo słabo zbadanych rejonach kraju.

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich obecnych i dawnych członków oraz sympatyków OTOP do udania się wspólnie z nami w podróż przez minione 2 dekady. Czekamy na Wasze zdjęcia i wspomnienia dokumentujące wydarzenia z życia OTOP, których byliście uczestnikami. Wiele z fotografii, zwłaszcza tych z początkowych lat istnienia Towarzystwa, istnieje tylko w formie papierowych odbitek, będących dla ich właścicieli ważną pamiątką. Zachęcamy do skanowania i  prosimy o ich przesyłanie w formie elektronicznej (pliki JPG) na adres : 20latOTOP(at)otop.org.pl. Możecie także wysłać je nam pocztą, zrobimy kopie i odeślemy bezpiecznie do właścicieli. Na Wasze zdjęcia, opowieści, anegdoty i wspomnienia związane z historią OTOP-u (do pół strony) czekamy do końca sierpnia 2011 r. Z wybranych materiałów stworzymy galerię na stronie www.otop.org.pl, a najciekawsze z nich będzie można zobaczyć również na specjalnej wystawie prezentowanej w czasie Walnego Zebrania Członków OTOP, które odbędzie się w Warszawie w dniach 24-25 września 2011 r.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl