Rusza 12. sezon liczeń MPPL
10 kwietnia 2011
20 lat OTOP na Waszych zdjęciach
12 kwietnia 2011
Pokaż wszystkie
Laur „Najlepszym z Najlepszych” dla Małgorzaty Górskiej

Małgorzata Górska z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków została wyróżniona laurem „Najlepszym z Najlepszych”. Nagrodę przyznaje Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego w uznaniu zasług dla promocji regionu w kraju i na świecie.

Małgorzata Górska jest laureatką Nagrody Goldmanów (zwanej ekologicznym Noblem) wręczonej jej w roku 2010 za rolę, jaką odegrała w kampanii na rzecz uratowania Doliny Rospudy i zmiany przebiegu międzynarodowej trasy Via Baltica.

Gala, na której wręczano laury „Najlepszym z Najlepszych”, odbyła się 7 kwietnia br. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Małgorzata Górska, z powodu obowiązków służbowych, nie mogła wziąć w niej udziału. W przesłanym do organizatorów liście podziękowała za wyróżnienie, które odbiera jako bardzo pozytywny przykład docenienia przez władze samorządowe działań na rzecz ochrony przyrody. Nagrodę dedykowała wszystkim organizacjom i osobom prywatnym, które – często społecznie – troszczą się o zachowanie naturalnego piękna Warmii i Mazur (wymieniono m.in. Fundację Albatros, stowarzyszenie Sadyba oraz stowarzyszenie Ręka Dzieło).

Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, zachwycający m.in. stanem zachowania dzikiej przyrody. Wiele środowisk, w tym Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, od wielu lat postuluje objęcie najcenniejszej części tego obszaru ochroną w formie Mazurskiego Parku Narodowego. Szanse na spełnienie tego marzenia wzrosną, jeśli Sejm zmieni ustawę o ochronie przyrody zgodnie z postulatami kampanii „Oddajcie parki narodowi”. Swoimi podpisami poparło ją ćwierć miliona Polaków.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl