Nowa ścieżka edukacyjna na Bece
24 maja 2011
Zagłosuj na imię dla konika z Karsiborskiej Kępy!
27 maja 2011
Pokaż wszystkie
OTOP zaprasza na nadbużańskie wycieczki w Kuligowie

Zapraszamy na wycieczki połączone z obserwacjami ptaków, organizoane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków i wspólnotę gruntową wsi Kuligów.

Trwające ok. 1,5 godziny wycieczki będą rozpoczynały się przy końcu ulicy Nadbużańskiej (w kierunku Stasiopola) przy boisku w Kuligowie (około 30 km od Warszawy). Podczas wycieczek będzie można zobaczyć bogaty zespół ptaków żyjących na zalewowych pastwiskach. Trasa będzie liczyć około 1 km. Na trasie zaplanowano m.in. postój w miejscu, z którego rozpościera się widok na kolonie lęgowe ptaków zakładających gniazda na wyspie w nurcie rzeki.

Terminy wycieczek:

  • 5.06.2011 – zbiórka o godz. 10.00, przewodnik: Ewa Szczepankiewicz (e-mail: ewa_szczepankiewicz2(at)o2.pl),
  • 19.06.2011 – zbiórka o godz. 12.00, przewodnik: Ewa Szczepankiewicz,
  • 3.07.2011 – zbiórka o godz. 10.00, przewodnik: Lars Lachmann (kierownik koordynowanego przez OTOP projektu LIFE-Wodniczka, Lars Lachmann (kontakt: Lars.lachmann(at)otop.org.pl)

Zachęcamy również do zapoznania się z propozycjami wycieczek organizowanych przez animatorów przyrodniczych uczestniczących w koordynowanym przez OTOP projekcie „Bliżej natury – identyfikacja i merytoryczne przygotowanie lokalnych animatorów przyrodniczych”

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl