Geolokatory pomogą chronić wodniczkę?
13 czerwca 2011
Geolokatory ukraińskich wodniczek odzyskane
16 czerwca 2011
Pokaż wszystkie
Dzięki Wam konik ma imię!

W internetowym głosowaniu członkowie i sympatycy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków wybrali imię dla ogierka, który w połowie maja przyszedł na świat w społecznym rezerwacie OTOP „Karsiborska Kępa”. Będzie nosił dumne imię Gallinago.

Matką ogierka jest klacz Gabona, co zdecydowało, że nowo urodzone źrebię musiało otrzymać imię na literę G. W sondzie opublikowanej na profilu OTOP na Facebooku można było oddać głos na jedną z sześciu propozycji.  W głosowaniu wzięło udział 85 osób – 32% poparcia zdobył Gallinago. 26% uczestników ankiety poparło Grusa, a na trzecim miejscu  uplasował się Grzywacz (13%). Zwycięska propozycja to łacińskie słowo oznaczające kszyka – ptaka z rodziny bekasowatych, który jest jednym ze skrzydlatych mieszkańców Karsiborskiej Kępy.

Wśród osób, które oddały swój głos na Gallinago, wylosowana została przypinka z wodniczką – jednym z najcenniejszych gatunków spotykanych w rezerwacie OTOP. Przypinka trafi do Justyny Łucji Spruth- serdecznie gratulujemy.

W stadzie koników z Karsiborskiej Kępy są jeszcze dwa zwierzęta, które czekają na nowe imię – ogierek urodzony przez Nutkę i klaczka urodzona przez Kretę.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie od dzisiaj można brać udział w kolejnej sondzie.

Także w tym przypadku czekają 2 przypinki (po jednej w każdym głosowaniu). Na Wasze głosy czekamy do 28 czerwca.

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl