OTOP w Europejskiej Radzie BirdLife International - OTOP
Geolokatory ukraińskich wodniczek odzyskane
16 czerwca 2011
AwiBaza – koniec utrudnień
20 czerwca 2011
Pokaż wszystkie
OTOP w Europejskiej Radzie BirdLife International

Na ostatnim spotkaniu partnerów BirdLife z Europy i Środkowej Azji, Dyrektor OTOP, Izabela Flor została po raz drugi wybrana do Rady Europejskiej BirdLife International.

Wyboru dokonali przedstawiciele 28 pełnych (mających prawo głosu) partnerów BirdLife z Europy i Środkowej Azji. Nasza dyrektor otrzymała 22 głosy i weszła do Rady w pierwszej turze wyborów. Oprócz przedstawiciela OTOP, w skład rady weszli także przedstawiciele HOS (Grecja), VBN (Holandia), SPEA (Portugalia), SVS (Szwajcaria), LIPU (Włochy) oraz RSPB (Wielka Brytania). Zatem OTOP jest jedyną organizacją w Radzie wywodzącą się zza żelaznej kurtyny.

Dlatego cel, jaki nasza reprezentantka postawiła sobie w Radzie to wspieranie Sekretariatu BirdLife w zrozumieniu specyfiki rozwoju partnerów z krajów postkomunistycznych oraz pomoc w takim planowaniu działań Dywizji Europejskiej i Środkowoazjatyckiej, które będzie brało pod uwagę specyficzne (inne niż w Europie Zachodniej) otoczenie, w jakim te organizacje funkcjonują.

Europejska i Środkowoazjatycka Dywizja BirdLife to największa i najbardziej rozwinięta dywizja sieci. Zrzesza 45 partnerów (pełnych partnerów, partnerów desygnowanych oraz organizacje afiliowane). Na jej terenie występuje 660 gatunków ptaków i 5200 IBA o łącznej powierzchni 2 milionów kilometrów kwadratowych.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.
 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl