Nurzyk i Kania na Karsiborskiej Kępie - OTOP
Koniec sezonu MPPL
2 lipca 2011
Mniej ryb i rybaków w UE?
13 lipca 2011
Pokaż wszystkie
Nurzyk i Kania na Karsiborskiej Kępie

Zakończyło się głosowanie na imiona dla koników polskich urodzonych wiosną w stadzie pomagającym chronić przyrodę w społecznym rezerwacie OTOP Karsiborska Kępa. Dziękujemy naszym sympatykom na Facebooku, którzy wzięli udział w sondzie.

Imiona koników z OTOPowego stada muszą być związane z ptakami i takie propozycje mieli do wyboru uczestnicy głosowania. W przypadku ogierka zwyciężyło imię Nurzyk, które cieszyło się poparciem 45% naszych sympatyków na Facebooku. Wśród propozycji imienia dla klaczki najwięcej głosów zdobyła Kania (43% wszystkich).

Nurzyk / fot. J.J. Nurmi   Kania ruda / fot. D. Eames

Nurzyk to spokrewniony z mewami i rybitwami czarno-biały ptak morski, spotykany w Polsce jedynie w okresie jesienno-zimowym (najbliższe kolonie lęgowe tych ptaków znajdują się na Bornholmie i w północnych Niemczech). Podczas wizyty na Karsiborskiej Kępie obserwatorzy ptaków mogą za to, poza klaczką Kanią, spotkać dwa gatunki ptaków o tej nazwie.  Lokalne populacje kani rudej i kani czarnej na Pomorzu Zachodnim należą do najsilniejszych w Polsce.

Podobnie jak w poprzedniej sondzie (kiedy dzięki głosom sympatyków OTOP ogierek otrzymał imię Gallinago), wśród osób głosujących na zwycięskie propozycje rozlosowano przypinki z wodniczką (Karsiborska Kępa to jedno z miejsc występowania zagrożonej całkowitym zanikiem pomorskiej populacji tego gatunku). Trafią one do Patrycji Rudnik i Michała Bunkiewicza. Gratulujemy! 


Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl