Koniec sezonu MPPL - OTOP
Polska prezydencja szansą dla europejskiej przyrody
1 lipca 2011
Nurzyk i Kania na Karsiborskiej Kępie
6 lipca 2011
Pokaż wszystkie
Koniec sezonu MPPL

Coraz więcej obserwacji stadek migrujących siewek świadczy o zbliżającym się końcu sezonu lęgowego. 1 lipca upłynął termin przewidziany w metodyce MPPL na wykonanie drugiej – późnowiosennej kontroli.

Serdecznie dziękujemy obserwatorom, którzy zaangażowali się w liczenia w ramach MPPL w 2011 roku. Liczba zgłoszeń, którą mieliśmy przed sezonem przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – uczestnicy programu zadeklarowali policzenie ptaków na 800 powierzchniach próbnych. Mamy nadzieję, że wszystkim z powodzeniem udało się przeprowadzić kontrole i zachęcamy do jak najszybszego przesłania wypełnionych formularzy do koordynatorów regionalnych lub bezpośredniego do Sekretariatu OTOP w Markach.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak też w tym roku dla uczestników MPPL przygotowany został konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród nich znajdzie się z pewnością lornetka o dziesięciokrotnym powiększeniu jednej z topowych marek oraz 10 egzemplarzy przewodnika do identyfikacji ptaków wydawnictwa Collins, uważanego powszechnie za najlepszą obecnie tego rodzaju pozycję na rynku europejskim. W konkursie wezmą udział wszyscy obserwatorzy, którzy wypełnione formularze odeślą do 5 sierpnia 2011. Niezależnie od wyników losowania każdy uczestnik MPPL otrzyma tradycyjną koszulkę programu.

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl