Karpaty – ciepłe klimaty
16 września 2011
Walne Zebranie Członków OTOP 2011
16 września 2011
Pokaż wszystkie
Ptaki Karpat krążą w sieci

Od maja 2011 r. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków realizuje projekt „Ptaki Karpat”. Jednym z zaplanowanych działań projektu było stworzenie strony internetowej poświęconej tematyce przyrody polskich Karpat, a w szczególności różnorodności ptaków tego regionu. Miło nam ogłosić, że taka strona, pod adresem www.ptakikarpat.pl, już funkcjonuje.

Na stronie www.ptakikarpat.pl odnaleźć można szczegółowe informacje na temat projektu Inwentaryzacja kluczowych gatunków ptaków polskich Karpat oraz stworzenie systemu ich monitorowania i ochrony” . Oprócz samej informacji o przedsięwzięciu i aktualności dotyczących działań projektowych, na stronie znajduje się Atlas Ptaków opisujący wybrane gatunki awifauny polskich Karpat, ubarwiony obrazami autorstwa wybitnych fotografów przyrody. Ze strony można również pobrać wersje elektroniczne wszystkich powstających w ramach projektu publikacji.

Witryna jest nadal rozbudowywana i wkrótce znajdą się na niej wiadomości o najciekawszych dla miłośników przyrody miejscach w Karpatach. Szczególnie ważną częścią strony będzie także dział Obserwacje, dzięki któremu każdy obserwator będzie mógł podzielić się z zespołem swoimi obserwacjami z terenu objętego projektem.

Wszystkich miłośników przyrody polskich gór zapraszamy na www.ptakikarpat.pl.

Na zdjęciu: orzeł przedni / fot. Grzegorz Leśniewski

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl