Ptaki Karpat krążą w sieci
16 września 2011
Rekordowa ilość wodniczek na Mścichach
21 września 2011
Pokaż wszystkie
Walne Zebranie Członków OTOP 2011

Serdecznie zapraszamy na Walne Zebranie Członków OTOP, które odbędzie się 24-25 września w Serocku koło Warszawy. Będzie to znakomita okazja do wspólnego świętowania 20-lecia istnienia Towarzystwa.

Pobierz pełen program obrad WZC

Rejestracja uczestników rozpocznie się w sobotę, 24 września,  o godzinie 9, natomiast początek głównej części obrad przewidziany jest na godzinę 10. O 10.30 zapraszamy na prezentację poświęconą projektowi ochrony wodniczki – najważniejszemu w ostatnich latach projektowi dotyczącemu czynnej ochrony ptaków i ich siedlisk. Podczas WZC jego uczestnicy wybiorą również Prezesa Zarządu OTOP, który będzie kierował jego pracami przez najbliższe 3 lata.

Przez cały dzień będzie można głosować w plebiscycie na najciekawszy projekt realizowany przez OTOP. Wśród uczestników zostaną wylosowane atrakcyjne nagrody: lornetka Opticron Vega 8 x 25, nagrody książkowe („Ostoje ptaków o znaczeniu międzynarodowym w Polsce” i „Monitoring ptaków lęgowych. Poradnik metodyczny dotyczący gatunków chronionych Dyrektywą Ptasią”) oraz torby OTOP. Dla wszystkich przybyłych na WZC przygotowano również praktyczny upominek, przydatny podczas jesiennych i zimowych wypraw na ptaki.

W niedzielę, 25 września, zachęcamy do udziału w wycieczce wokół Zalewu Zegrzyńskiego połączonej z obserwacjami ptaków. W tym okresie trwa już wielka jesienna migracja, stąd można się spodziewać spotkania z wieloma interesującymi gatunkami.

Dojazd na miejsce

Dla niezmotoryzowanych uczestników WZC przygotowano dojazd autokarami z centrum Warszawy. Będą one odjeżdżać z parkingu przy ul. Emilii Plater (przy Pałacu Kultury i Nauki) w sobotę w godzinach: 7.45, 8.00 i 8.15. W to samo miejsce będą docierać autokary powrotne, które z miejsca obrad będą odjeżdżać o 18.30, 20.00 i 22.00.

W niedzielę z tego samego parkingu w Warszawie o 7.00 będzie ruszał autokar dla osób zainteresowanych udziałem w wycieczce dookoła Zalewu Zegrzyńskiego. O 8.00 zatrzyma się na parkingu przy ul. Wyzwolenia 83 w Serocku, gdzie będą mogły dołączyć osoby zostające w tym mieście na nocleg oraz osoby dojeżdżające .  Trasa wycieczki obejmuje dolinę Bugu w Popowie Kościelnym, zaporę w Dębem, Białobrzegi, Rynię i Nieporęt. Przewidywany czas trwania wycieczki: 5 h. Powrót do Warszawy przez Serock.

Dodatkowych informacji na temat WZC OTOP udziela:

Anna Połotnicka: anna.polotnicka(at)otop.org.pl, 22 762 82 05 wew. 900

Poniżej mapa z zaznaczoną lokalizacją Centrum Konferencyjnego Instytutu Rozwoju Biznesu, w którym będzie się odbywało WZC OTOP.

Wyświetl większą mapę

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl