Wysłuchanie publiczne…jednej strony
17 marca 2012
OTOP i Klub Podróży Horyzonty zapraszają na wiosenne wycieczki
20 marca 2012
Pokaż wszystkie
Wypatrujmy kolorowo znakowanych łabędzi

W imieniu Polskiej Grupy Badania Łabędzi zachęcamy do uważnego przyglądania się obserwowanym wiosną łabędziom krzykliwym i czarnodziobym (popularnie zwanym bewikami) i do zwracania szczególnej uwagi na osobniki z kolorowymi obrączkami.

Łabędź czarnodzioby z zieloną obrączką nożną, fot. J. Morkunas

W roku 2011 ekspedycja polskich ornitologów w składzie M. Wieloch, S. Czyż, T. Błaszczyk i G. Kiljan uczestniczyła w znakowaniu kolorowymi obrączkami nożnymi łabędzi krzykliwych i czarnodziobych na terenie Delty Peczory w Rosji. Obecnie w wielu miejscach w naszym kraju można oglądać stada obu gatunków, które zatrzymują się na odpoczynek podczas powrotu z zimowisk w Europie Zachodniej.

Mapa miejsc, gdzie dotychczas zostały stwierdzone łabędzie obrączkowane przez polską ekpię w Delcie Peczory

Wszelkie informacje na temat znakowanych łabędzi (najlepiej ze zdjęciami) zbiera Stacja Ornitologiczna Muzeum i Instytutu Zoologii PAN – wiadomość najłatwiej przekazać z pomocą specjalnego formularza. W imieniu Polskiej Grupy Badania Łabędzi bardzo dziękujemy i informujemy, że wszystkie obserwacje łabędzi oraz innych ptaków spotykanych podczas wizyt w terenie można rejestrować na prowadzonym przez OTOP portalu www.awibaza.pl

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl