Z wizytą u beskidzkich głuszców
27 kwietnia 2012
"Monitoring Ptaków" – zaproszenie na konferencję
6 maja 2012
Pokaż wszystkie
Festiwal Nauki "Tajemnice Doliny Neru"

23 kwietnia w LO im. Marii Konopnickiej w Poddębicach  (woj.łódzkie) odbył się V Festiwal Nauki zorganizowany pod hasłem „Tajemnice Doliny Neru”. Wykładowcami byli wolontariusze Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Uczestnikami wykładów była młodzież licealna, która poznała zwierzęta żyjące nad Nerem. Sylwester Lisek – pracownik Nadleśnictwa Poddębice, a także lider Sieradzkiej Grupy Lokalnej OTOP – zaprezentował pokaz poświęcony sowom tego obszaru. W prezentacji uwzględniono 3 gatunki lęgowe (puszczyka, uszatkę i pójdźkę) oraz pojawiającą się regularnie podczas wiosennej migracji uszatkę błotną.

Tadeusz Musiał, opiekun ostoi IBA PL079 Dolina Neru w ramach koordynowanego przez OTOP programu sieci opiekunów ostoi, opowiedział o formach ochrony przyrody nad Nerem. Zwrócił też  szczególną uwagę słuchaczy na wodniczkę, dla której Dolina Neru jest jednym z czterech obszarów występowania w Polsce.

Kacper Kowalczyk, członek Sieradzkiej Grupy Lokalnej OTOP i jednocześnie uczeń II klasy LO o profilu biologiczno-chemicznym, swoje wystąpienie poświęcił największemu noclegowisku bocianów białych w centralnej Polsce. W okolicach miejscowości -Feliksów, Stary Pudłów i Góra Bałdrzychowska od maja do końca lipca regularnie przebywa około 110 bocianów, które z racji wieku (3-4 lata) nie przystąpiły dotąd do lęgów. Na tym terenie jesienią ptaki zbierają się też na tzw. sejmiki, w których uczestniczy do 400 osobników.

Organizatorem Festiwalu było II LO im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl