Skończyć z przełowieniem!
25 maja 2012
Bałtycki Festiwal Nauki na Bece
29 maja 2012
Pokaż wszystkie
Lasy Brazylii uratowane!

Prezydent Brazylii Dilma Rousseff zawetowała groźną dla przyszłości tamtejszych lasów ustawę leśną. Apelowali o to Brazylijczycy i przedstawiciele społeczności międzynarodowej – także Polacy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zamieszczony na stronie OTOP oraz naszym profilu na Facebooku apel i podpisali się pod petycję wzywającą Panią Prezydent do zawetowania ustawy leśnej. Na całym świecie pod tą petycją podpisało się ponad 2 mln 100 tys. ludzi. Tak szeroki odzew to jeden z dowodów na to, jak ważne dla ludzkości są lasy Brazyli, stanowiące „zielone płuca planety”.

Ustawę, którą parlament przyjął wbrew stanowisku rządu, popierali przede wszystkim lobby rolno-przemysłowe. Według badań opinii publicznej przeciwko nowemu prawu jest 80 proc. Brazylijczyków. O jego zawetowanie apelowała nie tylko społeczność międzynarodowa, ale także brazylijscy politycy, naukowcy i ludzie kultury (w tym twórca głośnego „Miasta Boga”,  reżyser Fernado Meirelles). 

Puszcza Amazońska, na obszarze której znajduje się 20 proc. światowych zasobów wody słodkiej i żyje 15 proc. wszystkich gatunków roślin i zwierząt, w 60 proc. leży na terytorium Brazylii i przede wszystkim od polityki tego kraju zależy, jaka będzie przyszłość tego unikatowego miejsca.


Tym, czym dla Brazylii jest Amazonia, dla Polski jest Puszcza Białowieska. Zaapeluj o skuteczną ochronę dla niej i innych cennych przyrodniczo miejsc do posłów pracujących nad obywatelskim projektem zmiany ustawy o ochronie przyrody!

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl